Prawnicy Baldwina: zarzuty dla aktora zostały wycofane

Źródło:
PAP
Alec Baldwin na nagraniach archiwalnych
Alec Baldwin na nagraniach archiwalnychArchiwum Reutera
wideo 2/2
Alec Baldwin na nagraniach archiwalnychArchiwum Reutera

Prawnicy aktora Aleca Baldwina przekazali, że prokuratorzy wycofali zarzuty karne dla niego w związku z przypadkowym śmiertelnym postrzeleniem operatorki Halyny Hutchins na planie filmu "Rust".

"Jesteśmy zadowoleni z decyzji, by umorzyć sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi, i zachęcamy do porządnego śledztwa w sprawie faktów i okoliczności tego tragicznego wypadku" - napisali prawnicy Baldwina w oświadczeniu cytowanym przez media.

CZYTAJ TEŻ: Półtora roku po tragicznej śmierci operatorki Alec Baldwin wraca na plan filmu "Rust"

Tragedia na planie "Rust"

Baldwin otrzymał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci w styczniu tego roku w związku z wypadkiem z października 2021 roku, kiedy podczas ćwiczeń z pistoletem śmiertelnie postrzelił ukraińską operatorkę Halynę Hutchins i ranił reżysera Joela Souzę na planie westernu "Rust" w Nowym Meksyku. Zarzuty postawiono też specjalistce od broni Hannie Gutierrez-Reed. Ani Baldwin, ani Gutierrez-Reed nie przyznali się w sądzie do winy. Obojgu groziło do 18 miesięcy więzienia.

Alec Baldwin Gotham/GC Images/Getty Images

Jak pisze CNN, do wycofania zarzutów doszło miesiąc po tym, jak powołana do zbadania sprawy specjalna prokurator Andrea Reeb zrezygnowała z prowadzenia śledztwa.

Autorka/Autor:mjz/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gotham/GC Images/Getty Images