Prokuratura: aktor miał wielokrotnie dźgnąć nożem byłą partnerkę. Potem próbował uciec za granicę

Źródło:
da.lacounty.gov, People, Los Angeles Times
Los Angeles, Kalifornia
Los Angeles, Kalifornia
Reuters Archive
Los Angeles, KaliforniaReuters Archive

Aktor Nick Pasqual jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki, hollywoodzkiej wizażystki Allie Shehorn. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta złożyła wniosek o zakaz zbliżania się do niej byłego chłopaka - poinformowała prokuratura hrabstwa Los Angeles.

Jak podała prokuratura w środę aktor Nick Pasqual otrzymał zarzut usiłowania zabójstwa swojej byłej dziewczyny, 35-letniej Allie Shehorn. Przekazano, że 23 maja około godz. 4:30 rano Pasqual miał włamać się do domu ofiary w dzielnicy Sunland i ugodzić ją wielokrotnie nożem. W konsekwencji kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Oprócz zarzutu usiłowania zabójstwa mężczyzna otrzymał też zarzut włamania. Za popełnione czyny grozi mu dożywocie.

Zgodnie z komunikatem prokuratury, po zaatakowaniu Shehorn aktor miał uciec z miejsca zdarzenia i został zatrzymany na granicy amerykańsko-meksykańskiej na przejściu granicznym w Sierra Blanca w Teksasie.

ZOBACZ TEŻ: Popularny aktor zastrzelony w centrum miasta. "Zasłonił swoją koleżankę"

Zbiórka na leczenie hollywoodzkiej wizażystki

Kobieta niedawno złożyła wniosek o przyznanie byłemu partnerowi zakazu zbliżania się do niej. Prokurator George Gascón zadeklarował wsparcie dla ofiary w czasie "długiego i trudnego leczenia zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej traumy". "Ten haniebny incydent jest wyraźnym przypomnieniem niebezpieczeństw związanych z przemocą domową" - dodał w komunikacie.

Magazyn "People" podaje, że Shehorn to hollywoodzka wizażystka, która pracowała m.in. na planie filmów "Wredne dziewczyny", "Rebel Moon" i "Babilon". W serwisie GoFundMe przyjaciele kobiety utworzyli zbiórkę w celu pokrycia kosztów leczenia. "Allie jest niezwykłą osobą, pełną ciepła, życzliwości i miłości. Nikt nie zasługuje na tak traumatyczne przeżycia, a zwłaszcza ktoś tak empatyczny i troskliwy jak Allie" - napisali. Przekazali też, że 35-latka przeszła kilka operacji, przebywała na oddziale intensywnej terapii, ale została już z niego przeniesiona na inny oddział i jej stan obecnie się poprawia. Jak wynika ze zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych przez jej przyjaciół, może się już sama poruszać.

Według "People" Pasqual wystąpił m.in. w filmach "Rebel Moon", "Poor Paul' i serialu "National Day Riff".

ZOBACZ TEŻ: Weinstein może usłyszeć kolejne zarzuty

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: da.lacounty.gov, People, Los Angeles Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock