87-latka zaproponowała włamywaczowi posiłek. Gdy jadł, wezwała policję

Źródło:
CNN, The Times Record
Brunswick w stanie Maine
Brunswick w stanie MaineGoogle Earth
wideo 2/3
Brunswick w stanie MaineGoogle Earth

Do sypialni 87-letniej emerytowanej nauczycielki włamał się młody mężczyzna grożąc, że "zamierza ją pociąć". Zaatakowana kobieta najpierw się broniła, a gdy napastnik "się zmęczył", zaproponowała mu posiłek. - To miało go zająć - tłumaczyła w rozmowie ze stacją CNN. Gdy jadł, Marjorie Perkins wezwała policję.

Do zdarzenia doszło 26 lipca około drugiej w nocy, w mieście Brunswick. Nieletni mężczyzna włamał się do sypialni Marjorie Perkins. Emerytowana nauczycielka o przebiegu zajścia opowiedziała CNN. Gdy się obudziła, przy jej łóżku stał nieletni bez koszuli, spodni i butów, grożąc, że "zamierza ją pociąć". Wówczas 87-latka miała wyskoczyć z łóżka i chwycić krzesło, którego użyła jako tarczy. - Uderzał mną o ścianę. Nabił mi siniaka na czole i jednego na policzku - relacjonowała kobieta, dodając, że atak trwał, dopóki włamywacz "się nie zmęczył".

Następnie Marjorie Perkins poszła za napastnikiem do kuchni. Słysząc, że jest "bardzo głodny i od dawna niczego nie jadł", kobieta zaproponowała mu "pudełko krakersów z masłem orzechowym" i inne przekąski. - To miało go zająć - powiedziała w rozmowie z CNN, podkreślając, że wiedziała, jak postępować, "ponieważ przez 35 lat pracowała jako nauczycielka". Kiedy włamywacz jadł, 87-latka zadzwoniła na alarmowy numer 911.

Włamywacz skończył jeść, włożył spodnie i wyszedł z domu, zostawiając buty, koszulę i nóż, a wkrótce potem został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty włamania, gróźb karalnych, napaści oraz spożywania alkoholu. 

ZOBACZ TEŻ: Włamał się do domu byłej narzeczonej i schował w szafie. Zabił ją, gdy poszła spać

Media zwracają uwagę na formę 87-latki

Jak przekazała miejscowa policja w komunikacie prasowym cytowanym przez CNN, Marjorie Perkins nie została poważnie ranna podczas incydentu. Nieletni został zatrzymany, a następnie umieszczony w pobliskiej placówce wychowawczej.

Perkins przyznała w rozmowie z amerykańską stacją, że zna włamywacza oraz jego rodzinę. Nieletni w przeszłości zatrudniał się do koszenia trawnika przed jej domem. Portal gazety "Times Record" pisząc o incydencie zwrócił uwagę na fizyczną formę 87-latki. Odnotował, że na emeryturze pozostaje aktywna, od 25 lat ucząc tańca. W przeszłości była również instruktorką łyżwiarstwa figurowego.

ZOBACZ TEŻ: Ludzkie szczątki w trzech walizkach. Mąż ofiary usłyszał zarzuty

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: CNN, The Times Record