Strach "przed natarciem Ukraińców". Rosjanie wysadzili odcinek drogi

Autor:
tas/dap
Źródło:
Ukraińska Prawda, tsn.ua, tvn24.pl
Wysadzona przez Rosjan droga w obwodzie czernihowskim
Wysadzona przez Rosjan droga w obwodzie czernihowskim DPSU/Telegram
wideo 2/21
DPSU/Telegram Wysadzona droga w obwodzie czernihowskim

Ukraińska służba graniczna poinformowała, że Rosjanie wysadzili odcinek drogi w obwodzie czernihowskim na styku granic Ukrainy, Białorusi i Rosji. Powodem są obawy przed "natarciem Ukraińców".

Jak relacjonowały rosyjskie propagandowe media i kanały na Telegramie, "wysadzenie drogi usunęło niebezpieczeństwo wtargnięcia ciężkich pojazdów opancerzonych ukraińskich sił zbrojnych" na terytorium Państwa Związkowego, czyli Rosji i Białorusi.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Ukraińska służba graniczna opublikowała nagranie, ukazujące moment eksplozji i wznoszący się nad drogą słup czarnego dymu. Wybuch nastąpił nieopodal wioski Senkiwka. W pobliżu znajduje się także radziecki pomnik Trzech Sióstr, symbolizujący przyjaźń trzech państw: Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Władze obwodu czernihowskiego informowały wcześniej, że pomnik powinien został zburzony, przynajmniej od strony ukraińskiej.

Ujęcie z nagrania, ukazującego eksplozjęt.me/DPSUkr

"Rosjanie wysadzają drogi na granicach, którymi jechali do Kijowa, by zająć to miasto w ciągu trzech dni. Bez komentarza" - napisał na Twitterze szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

- Ukraina nie jest agresorem i Briańsk nie jest nam potrzebny - powiedział rzecznik ukraińskiej służby granicznej Andrij Demczenko w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda. Tym samym przypomniał, że droga, na której doszło do eksplozji prowadzi do miasta Briańsk w Rosji.

Wieś Senkiwka w obwodzie czernihowskim Mapy Google
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/dap

Źródło: Ukraińska Prawda, tsn.ua, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: t.me/DPSUkr

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości