Doradca Zełenskiego: w przejętych przez Rosjan miejscach dochodzi do zabójstw, kradzieży, maruderstwa

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Rosyjska kolumna wojskowa wkroczyła do Chersonia (zdjęcia z 01.03.2022 r.)
Rosyjska kolumna wojskowa wkroczyła do Chersonia (zdjęcia z 01.03.2022 r.)Portale społecznościowe
wideo 2/21
Portale społecznościowe Rosyjska kolumna wojskowa wkroczyła do Chersonia (zdjęcia z 01.03.2022 r.)

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak napisał, że w ukraińskich wsiach i miasteczkach, w których stoją rosyjskie wojska, natychmiast zaczyna dochodzić do kradzieży, zabójstw i maruderstwa.

"W przejętych przez Rosjan wsiach i miasteczkach dochodzi do maruderstwa, kradzieży i zabójstw" - przekazał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak

ROSYJKA INWAZJA NA UKRAINĘ - RELACJA

W internecie pojawiły się nagrania, w tym z kamer sklepowych, na których widać rosyjskich żołnierzy okradających sklepy czy wynoszących bankomaty w przejętych miejscowościach.

Doradca prezydenta zaapelował do organizacji międzynarodowych, w tym OBWE, o pomoc w utworzeniu korytarzy humanitarnych w celu ewakuowania cywilów, przewiezienia leków i umożliwienia przejazdu karetkom pogotowia.

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Od tygodnia trwa wojna na Ukrainie rozpętana przez Rosję. Ukraińcy odpierają ataki między innymi w Charkowie i w Kijowe. W czwartek nad ranem ukraińskie władze podały, że Rosjanie po ciężkich walkach przejęli kontrolę nad Chersoniem na południu kraju.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości