TVN24 | Świat

Wzruszenie, podziękowania, zaproszenia na posiłek. Mieszkańcy wyzwolonej Nowej Basani cieszą się na widok ukraińskich żołnierzy

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kab
Źródło:
tvn24, PAP
Mieszkańcy wioski witają ukraińskich żołnierzy
Mieszkańcy wioski witają ukraińskich żołnierzy t.me/oleksiihoncharenko
wideo 2/21
t.me/oleksiihoncharenkoMieszkańcy wioski witają ukraińskich żołnierzy

Mieszkańcy wioski Nowa Basań w obwodzie czernihowskim, wyzwolonej z rąk rosyjskich okupantów, nie kryli radości i wzruszenia na widok żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych. - Tak bardzo czekaliśmy - mówi na nagraniu, udostępnionym przez deputowanego do Rady Najwyższej Ołeksija Honczarenki, jedna z mieszkanek.

Wieś Nowa Basań jest położona w rejonie niżyńskim w obwodzie czernihowskim. Żołnierze ukraińskich Sił Zbrojnych wkroczyli do niej w czwartek. Na ich widok mieszkańcy zaczęli wychodzić na ulice. Jedna z kobiet niosła w rękach poczęstunek. - Tak bardzo czekaliśmy - powiedziała. Ludzie dziękowali żołnierzom, zapraszali ich na kolację, opowiadali, co działo się w wiosce, zajętej przez rosyjskich okupantów.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

"Chciałbym, aby każda wieś w naszym kraju poczuła te emocje. Dziękuję Zbrojnym Siłom Ukrainy" - napisał deputowany do ukraińskiej Rady Najwyższej Ołeksij Honczarenko, który opublikował nagranie z Nowej Basani na kanale Telegram.

W piątek sztab generalny w Kijowie poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły jak dotąd 30 miejscowości.

Ukraińscy wojskowi przekazali, że wojska rosyjskie nadal blokują Czernihów. Jednocześnie niektóre wrogie oddziały przemieszczają się w kierunku rejonów, położonych w niewielkiej odległości od ukraińskiej granicy. Po wycofaniu się wojsk rosyjskich siły ukraińskie przejęły kontrolę nad 13 miejscowościami w obwodzie czernihowskim. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kab

Źródło: tvn24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: t.me/oleksiihoncharenko

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości