Wołodymyr Zełenski po 200 dniach wojny: świat jest wami zachwycony, wróg panikuje

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
PAP
Trwa ukraińska kontrofensywa. Jak wygląda sytuacja w obwodzie chersońskim i na całym froncie?
Trwa ukraińska kontrofensywa. Jak wygląda sytuacja w obwodzie chersońskim i na całym froncie?TVN24, Twitter/DefenceU
wideo 2/5
TVN24, Twitter/DefenceUTrwa ukraińska kontrofensywa. Jak wygląda sytuacja w obwodzie chersońskim i na całym froncie? Wyzwolona została Bałaklija

Prezydent Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu po 200 dniach wojny powiedział, że świat podziwia postawę ukraińskiej armii, podczas gdy wróg pogrąża się w panice. - Droga do zwycięstwa jest trudna, ale jesteśmy pewni: wy to zrobicie, dojdziecie do naszej granicy, na wszystkie jej odcinki - zwrócił się do walczących. Minister obrony Ołeksij Reznikow napisał, że dzięki australijskim transporterom opancerzonym Bushmaster Ukraińcy kontynuują wyzwalanie obwodu charkowskiego.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zwrócił się do żołnierzy: - Dzisiaj wasze działania na północy, południu i wschodzie Ukrainy są widziane i podziwiane przez wszystkich. Świat jest wami zachwycony, wróg panikuje. Ukraina jest z was dumna, wierzy w was, modli się za was, czeka na was.

- Droga do zwycięstwa jest trudna, ale jesteśmy pewni: wy to zrobicie, dojdziecie do naszej granicy, na wszystkie jej odcinki. Zobaczycie nasze rubieże i plecy wroga. Zobaczycie szczęśliwe oczy rodaków i pięty okupantów - mówił dalej. Zełenski podkreślił, że dla Ukraińców ich armia jest zdecydowanie pierwszą armią na świecie.

Reznikow: dzięki australijskim transporterom opancerzonym wyzwalamy obwód charkowski

Minister obrony Ołeksij Reznikow napisał z kolei na Twitterze, że dzięki australijskim transporterom opancerzonym Bushmaster siły zbrojne Ukrainy dotarły do rzeki Oskil i kontynuują wyzwalanie obwodu charkowskiego

Stan ukraińskiej kontrofensywy na 11 wrześniaInstitute for the Study of War, AEI's Critical Threats Project

"Dzięki bushmasterom armia ukraińska przekroczyła rzekę Oskil i kontynuuje wyzwalanie obwodu charkowskiego" - napisał i dodał, że "w obronie wolności australijskie transportery opancerzone przebyły pół świata", z Australii na Ukrainę. Rzeka Oskil przepływa przez miasto Kupiańsk, które zostało wyzwolone w sobotę podczas ofensywy wojsk ukraińskich w obwodzie charkowskim.

Żołnierze na zdjęciu, doniesienia o wyzwoleniu strategicznego miasta. SBU: jesteśmy w Kupiańsku

Minister podziękował za wsparcie Australijczykom, ministrowi obrony Australii Richardowi Marlesowi i ambasadorowi Ukrainy w Australii Wasylowi Miroszniczence.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości