Sytuacja w Bachmucie. Ukraińska armia: trwają walki pozycyjne

Źródło:
PAP
Ukraińskie wojsko ostrzeliwuje rosyjskie pozycje pod Bachmutem
Ukraińskie wojsko ostrzeliwuje rosyjskie pozycje pod BachmutemReuters
wideo 2/20
Ukraińskie wojsko ostrzeliwuje rosyjskie pozycje pod BachmutemReuters

Sztab generalny ukraińskiej armii poinformował w środę, że w obleganym przez Rosjan od miesięcy Bachmucie trwają ciągłe walki pozycyjne, Rosjanie wciąż próbują zająć miasto. Strona ukraińska przekazała także, że szereg rosyjskich ataków na inne miejscowości miał się zakończyć niepowodzeniem agresora.

"Na kierunku bachmuckim wróg nie zaprzestaje prób zajęcia miasta Bachmut, gdzie trwają ciągłe walki pozycyjne" - głosi komunikat. Sztab zapewnił, że siły ukraińskie odparły ataki przeciwnika w rejonach miejscowości: Jahidne, Chromowe i Orichowo-Wasyliwka. Rosjanie ostrzelali 15 miejscowości w pobliżu linii frontu.

BachmutNarciso Contreras/Anadolu Agency via Getty Images

Niepowodzeniem miał zakończyć się szereg rosyjskich ataków

Sztab podał też, że niepowodzeniem zakończyły się rosyjskie próby szturmu na kierunkach: Awdijiwki, Marjinki i Szachtarska. Są to miejscowości w obwodzie donieckim.

Relacja z wojny w Ukrainie w tvn24.pl >>>

W miejscowości Gorłówka, będącej pod okupacją rosyjską, około 90 wojskowych rosyjskich leczonych w miejscowych szpitalach zostanie w najbliższym czasie wysłanych do Urzuf nad Morzem Azowskim. Mają tam stanąć przed komisją lekarską, która oceni ich dalszą zdolność do służby wojskowej. W samej Gorłówce władze okupacyjne otrzymały "polecenie przeprowadzenia kolejnej fali mobilizacji" - relacjonuje sztab. 500 osób należy do kategorii wcześniej chronionych przed służbą ze względu na ograniczoną lub całkowitą niezdolność do służby wojskowej.

Autorka/Autor:ks//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Narciso Contreras/Anadolu Agency via Getty Images

Tagi:
Raporty: