Maryna Fenina, członkini misji OBWE, zabita w rosyjskim ataku na Charków - zginęła, gdy dostarczała zapasy dla swojej rodziny

Źródło:
PAP, OBWE

Trwa atak Rosji na Ukrainę. W wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa zabita została członkini misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy z Europie (OBWE) - podała organizacja w komunikacie.

Maryna Fenina, która pracowała dla misji OBWE monitorującej sytuację na Ukrainie, zginęła, gdy dostarczała zapasy dla swej rodziny w mieście, które stało się strefą wojny.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Kondolencje rodzinie zabitej złożyli w komunikacie przewodniczący OBWE, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oraz sekretarz generalna organizacji Helga Schmid.

"W Charkowie oraz innych miastach i miasteczkach na Ukrainie rakiety uderzają w budynki mieszkalne i centra miast, zabijając i raniąc niewinnych cywili - kobiety, mężczyzn i dzieci" - napisano w oświadczeniu.

"Mimo powtarzających się wezwań społeczności międzynarodowej, wezwań OBWE, niczym niesprowokowana operacja militarna przeciwko Ukrainie jest kontynuowana" - dodano.

Atak Rosji na Ukrainę. TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: PAP, OBWE

Tagi:
Raporty: