"Superdrużyna" zwalcza ładunki wybuchowe. Komiksy uczą ukraińskie dzieci

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda
Reporter TVN24 Radomir Czarnecki obserwował pracę ukraińskich saperów. Nagranie z czerwca 2022 roku
Reporter TVN24 Radomir Czarnecki obserwował pracę ukraińskich saperów. Nagranie z czerwca 2022 roku TVN24
wideo 2/21
Reporter TVN24 Radomir Czarnecki obserwował z bliska pracę ekipy ukraińskich saperówTVN24

Dzieci na Ukrainie dzięki komiksom mogą poznać zasady postępowania w przypadku znalezienia ładunków wybuchowych - informują ukraińskie media, powołując się na komunikat Państwowej Służby do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych. Komiksy opowiadają o "Superdrużynie walczącej z materiałami wybuchowymi".

Przygody Superdrużyny przeciwko minom na Ziemi, czyli Przewodniczki, Łącznościowca, Sokolego Oka i Pani, Która Nie Panikuje można śledzić na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ >>>

Dzieciom proponuje się na przykład udział w grze pozwalającej zapamiętać miejsca częstego występowania ładunków wybuchowych. Na portalu z komiksami zamieszczono też zdjęcia różnego typu niebezpiecznych przedmiotów - poinformowała "Ukraińska Prawda". Portal przypomniał, że "Ukraina jest uznawana za jeden z najbardziej zaminowanych krajów na świecie. Miny, pociski i niewybuchy są znajdowane masowo na terytoriach, na których toczyły się aktywne działania wojenne".

Okładka komiksu "Superdrużyna przeciwko minom" DSNS/Telegram

"Superdrużyna pomoże twojemu maluchowi poznać zasady postępowania z ładunkami wybuchowymi" - podano w komunikacie Państwowej Służby do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych, opublikowanym w internetowym serwisie Telegram.

Pozostawione przez rosyjskie wojska ładunki wybuchowe stanowią poważne zagrożenie dla ukraińskiej ludności. Ciągle napływają doniesienia o ofiarach śmiertelnych z powodu nastąpienia lub najechania na minę. Szczególnie niebezpieczne są miny motylkowe oraz tak zwane ładunki-pułapki, często umieszczane przez agresora na przykład w mieszkaniach, w domach i na posesjach.

Autorka/Autor:tas//now

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: DSNS/Telegram

Tagi:
Raporty: