Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda w Radzie Najwyższej. Deputowany: w czasie przemówień wystrzelono rosyjskie pociski

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP
Andrzej Duda powitany gromkimi brawami w Radzie Najwyższej Ukrainy
Andrzej Duda powitany gromkimi brawami w Radzie Najwyższej Ukrainy TVN24
wideo 2/35
TVN24Andrzej Duda powitany gromkimi brawami w Radzie Najwyższej Ukrainy

Kiedy w Radzie Najwyższej przemawiali w niedzielę prezydent Andrzej Duda i Wołodymy Zełenski, w stolicy Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy - poinformował ukraiński deputowany Roman Hryszczuk. "Rosyjskie pociski zostały wystrzelone na Kijów" - przekazał.

Prezydent Polski Andrzej Duda pojechał w niedzielę do Kijowa. Spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i przemawiał w ukraińskim parlamencie, gdzie został powitany oklaskami.

Hryszczuk: w czasie przemówień Dudy i Zełenskiego, na Kijów wystrzelono rosyjskie pociski

Ukraiński deputowany Roman Hryszczuk poinformował około godziny 13 na Twitterze, że "podczas przemówień Zełenskiego i Dudy w Radzie Najwyższej rosyjskie pociski zostały wystrzelone na Kijów". "Deputowani są teraz w schronie. Alarm przeciwlotniczy" – dodał.

Później obaj prezydenci wystąpili wspólnie na konferencji prasowej. Zełenski nazwał niedzielną wizytę Andrzeja Dudy w Kijowie "historyczną". - W taki historyczny moment to historyczna wspólnota między naszymi państwami, historyczne połączenie naszych narodów, historyczne wsparcie Ukrainy ze strony Polski, historyczne wsparcie dla ludzi, którzy w wyniku tej wojny zmuszeni byli wyjechać na przyjacielskie ziemie Polski i przyjęto ich tam jak swoich - mówił.

Polski prezydent ocenił zaś, że dzisiaj Ukraina potrzebuje otwarcia europejskich drzwi. Zaapelował przy tym do europejskich przywódców o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Oleksii Vakhrushev/shutterstock.com

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości