Jessica Chastain w Kijowie. Aktorka odwiedziła szpital dziecięcy, ma spotkać się też z Wołodymyrem Zełenskim

Źródło:
PAP, Reuters

Amerykańska aktorka Jessica Chastain przyjechała w niedzielę do Kijowa. Odwiedziła tam szpital dziecięcy – poinformował ukraiński portal Suspilne. Gwiazda ma spotkać się jeszcze między innymi z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Jessica Chastain przyjechała w niedzielę do stolicy Ukrainy pociągiem. Została powitana przez oficjalną ukraińską delegację na głównym dworcu kolejowym w Kijowie.

Później złożyła wizytę w największym szpitalu dziecięcym w Ukrainie, Ochmatdycie. Opowiedziano jej tam o pracy kijowskiej placówki podczas stanu wojennego i przekazano podarki od dzieci. Amerykańska gwiazda filmowa odwiedziła leczone w szpitalu dzieci z Chersonia na południu Ukrainy i Czernihowa na północy kraju.

>> Angelina Jolie przyjechała do Lwowa. Spotkała się tam z wolontariuszami <<

Jessica Chastain ma spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim

Aktorka ma się także udać do zniszczonego przez siły rosyjskie miasta Irpień oraz spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i szefem prezydenckiej administracji Andrijem Jermakiem. W Ukrainie spędzi jeden dzień.

Chastain w tym roku odebrała pierwszego w swej karierze Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie "Oczy Tammy Faye". Znana jest jeszcze z filmów takich jak "Służące", "Sama przeciw wszystkim" czy "Interstellar".

Autorka/Autor:akr/tr

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: