Stan epidemii w Ugandzie. Wzrosła liczba przypadków wirusa ebola

Źródło:
Reuters

Liczba wykrytych przypadków wirusa ebola w Ugandzie wzrosła do 16 osób, a kolejne 18 prawdopodobnie także chorowało - poinformowało w niedzielę tamtejsze ministerstwo zdrowia. Kilka dni wcześniej Uganda ogłosiła stan epidemii wirusa ebola po tym, jak potwierdzono pierwszy przypadek występowania w tym kraju rzadkiego szczepu sudan.

Niedzielne dane przedstawione przez ministerstwo zdrowia w Ugandzie - jak napisała agencja Reutera - "podsycają obawy przed rozprzestrzenieniem się epidemii, która obejmuje szczep (sudan - red.), na który nie znaleziono jeszcze szczepionki".

Resort zdrowia podał także, że liczba zgonów utrzymuje się na poziomie czterech, podczas gdy 17 innych osób, sklasyfikowanych jako prawdopodobne przypadki zachorowania, również zmarło.

Epidemia rozprzestrzeniła się obecnie w trzech dystryktach w środkowej części kraju.

Stan epidemii w Ugandzie

We wtorek Uganda ogłosiła stan epidemii wirusa ebola po tym, jak potwierdzono pierwszy przypadek występowania w tym kraju rzadkiego szczepu sudan.

24-letni mężczyzna z miasta Mubende wykazywał objawy zakażenia ebolą, po czym zmarł. Sekretarz ministerstwa zdrowia Diana Atwine powiedziała, że ​​pacjent z potwierdzonym przypadkiem miał wysoką gorączkę, biegunkę i bóle brzucha oraz wymiotował krwią. Początkowo był leczony na malarię - przekazał Reuters.

Autorka/Autor:kz//now

Źródło: Reuters