TVN24 | Świat

Tadżykistan. Rosjanie dozbrajają bazę w pobliżu afgańskiej granicy

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
Kommiersant, Izwestija
Ćwiczenia żołnierzy rosyjskiej bazy w Tadżykistanie
Ministerstwo Obrony Rosji Ćwiczenia żołnierzy rosyjskiej bazy w Tadżykistanie

Rosyjska baza wojskowa w Tadżykistanie otrzymała partię ciężkich karabinów maszynowych - poinformował Centralny Okręg Wojskowy. Celem jest "zwiększenie zdolności bojowych" jednostki.

"Partia 12,7-milimetrowych ciężkich karabinów maszynowych NSW Utios weszła do służby w 201. rosyjskiej bazie wojskowej w Tadżykistanie w celu zwiększenia jej zdolności bojowych" – przekazały w środę służby prasowe Centralnego Okręgu Wojskowego, cytowane przez agencję Interfax.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Karabin maszynowy NSWovbelov / Shutterstock.com

Największa jednostka poza granicami Rosji

201. baza w Tadżykistanie jest największą jednostką wojskową poza granicami Rosji. Stacjonuje w tadżyckich miastach Duszanbe i Bochtar. Służy w niej ponad 7 tysięcy żołnierzy. Jednostka jest uzbrojona w czołgi, transportery opancerzone, bojowe wozy piechoty, a także śmigłowce. Kilka lat temu została wzmocniona systemami artylerii rakietowej Uragan, później Rosjanie dostarczyli w to miejsce także systemy rakietowe Iskander.

Pod koniec sierpnia tego roku baza otrzymała partię nowoczesnych systemów przeciwpancernych Kornet. 

Jak przypomniał dziennik "Kommiersant" wzmacnianie jednostki w pobliżu granicy afgańskiej ma ścisły związek z sytuacją w Afganistanie, gdzie talibowie, uznawani w Rosji za organizację terrorystyczną, doszli do władzy.

Talibowie kontrolują prawie cały AfganistanPAP

Autor:tas/kg

Źródło: Kommiersant, Izwestija

Źródło zdjęcia głównego: ovbelov / Shutterstock.com