Siewierodonieck. Władze regionalne: Ukraina utrzymuje kontrolę nad zakładami Azot, pod fabryką jest 800 osób

Źródło:
PAP

W zakładach Azot w Siewierodoniecku schroniły się setki cywilów. Jak poinformował w nocy z soboty na niedzielę szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj, Ukraina utrzymuje kontrolę nad kombinatem. Walki o Siewierodonieck trwają od kilku tygodni.

"Informacje jakoby zakłady Azot zostały zablokowane (przez wojska rosyjskie) są kłamstwem" - napisał szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj na Telegramie. "Nasze siły utrzymują pozycje w dzielnicy przemysłowej Siewierodoniecka i niszczą armię rosyjską w mieście" - dodał. Przyznał jednak, że Rosjanie kontrolują obecnie większość Siewierodoniecka.

800 osób pod fabryką

Wcześniej Hajdaj oświadczył, że rosyjski ostrzał tej fabryki spowodował olbrzymi pożar bowiem pociski uszkodziły zbiornik z łatwopalnymi materiałami.

Ukraina walczy. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Według regionalnych władz ukraińskich w kilku schronach pod fabryką Azot znajduje się ok. 800 osób, w tym 200 pracowników fabryki i 600 mieszkańców miasta.

Trwające już od tygodni walki o Siewierodonieck, niewielkie miasto w obwodzie ługańskim, zrównały z ziemią znaczną jego część. Walki o Siewierodonieck są oceniane jako jedne z najbardziej zaciętych od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Autorka/Autor:mart/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: