Świat

Samozwańczy gubernator obwodu donieckiego zapowiada kolejne porwania

Świat

Paweł Gubariew został uwolniony z aresztu w ramach wymiany jeńców

Lider donieckich separatystów Paweł Gubariew, który wyszedł w środę z aresztu w Kijowie, zagroził braniem kolejnych jeńców, jeśli jego ludzie będą "nadal porywani przez zwolenników kijowskiej junty". Gubariew poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

W oświadczeniu Gubariew napisał: "Kijowski reżim wypuścił zakładników - Pawła Gubariewa i dwóch naszych zwolenników. Ludowa Milicja Donbasu wypuściła trzech jeńców - oficerów SBU, którzy wcześniej prowadzili operacje specjalne związane z porywaniem ludzi na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej. Liczymy na to, że praktyki porywania mieszkańców Donbasu przez kijowską juntę zostaną zakończone. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni stosownie zareagować i brać nowych jeńców ukraińskiej armii i kijowskich służb specjalnych".

Wymiana jeńców

Paweł Gubariew, samozwańczy gubernator obwodu donieckiego, został aresztowany w marcu za działalność separatystyczną, usiłowanie zbrojnego obalenia władzy i zajmowanie budynków rządowych z bronią w ręku.

Wyszedł na wolność w środę w ramach wymiany jeńców - separatyści uwolnili porwanych 26 kwietnia w Gorłówce oficerów SBU Ukrainy. Zadowolenie z uwolnienia Pawła Gubariewa wyraził w środę podczas konferencji prasowej prezydent Rosji Władimir Putin.

Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: asz\mtom / Źródło: Ukraińska Prawda

Tagi:
Raporty: