TVN24 | Świat

Awaryjne lądowanie Boeinga 777 w Moskwie. Problemy z silnikiem

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
Reuters, PAP

Samolot pasażerski typu Boeing 777, lecący z Hongkongu do Madrytu, musiał awaryjnie lądować na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Jak podały rosyjskie linie lotnicze Rossija, powodem były problemy z silnikiem.

Samolot lecący z Hongkongu do Madrytu wylądował awaryjnie w Moskwie o godzinie 4:44 nad ranem czasu lokalnego.

"Lądowanie odbyło się normalnie" - poinformowały linie lotnicze Rossiya, należące do rosyjskiego państwowego przewoźnika Aerofłot. Jak dodano w oświadczeniu, lot numer 4520 będzie kontynuował podróż do Hiszpanii jeszcze w piątek. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Samolot pasażerski typu Boeing 777 rosyjskich linii lotniczych Rossija shutterstock

Linie lotnicze podały, że w trakcie lotu wykryto wadliwe działanie czujnika kontroli silnika.

Według Reutersa, który powołuje się na stronę internetową FlightRadar24, samolot, który w piątek wylądował awaryjnie w Moskwie, to 15-letni Boeing 777-300ER. Agencja zwraca uwagę, że ten model jest napędzany silnikiem firmy General Electric, a nie silnikiem Pratt & Whitney PW400, który jest obecnie poddawany kontroli pod kątem ewentualnych wad.

W trakcie lotu nad Denver z boeinga zaczęły odpadać części uszkodzonego silnika
W trakcie lotu nad Denver z boeinga zaczęły odpadać części uszkodzonego silnika [2021 Cable News Network All Rights Reserved]

W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych silnik tego typu zapalił się w samolocie Boeing 777 po starcie z lotniska w Denver. Piloci maszyny z 241 osobami na pokładzie zdołali jednak zawrócić na lotnisko i wylądować.

Firma General Electric nie odpowiedziała na razie na prośbę Reutersa o komentarz. 

Linie Rossija, jak i główny rosyjski przewoźnik, Aerofłot, oświadczyły niedawno, że nie użytkują samolotów Boeing 777 z silnikiem Pratt & Whitney 4000.

Autor:momo

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock