Granice Ukrainy. 100 pojazdów wojskowych przy granicy białorusko-ukraińskiej, nowe zdjęcia satelitarne

Źródło:
PAP

Nowe zdjęcia satelitarne z obszaru wokół Ukrainy pokazują 100 pojazdów wojskowych oraz kilkadziesiąt namiotów wojskowych ulokowanych na Białorusi. Inne zdjęcia - z Rosji - pokazują nowy szpital polowy.

Zdjęcia satelitarne opublikowane przez amerykańską firmę Maxar Technologies przedstawiają rozmieszczenie ponad 100 pojazdów wojskowych oraz kilkudziesięciu namiotów wojskowych na południu Białorusi - poinformowała agencja Reutera.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Na opublikowanych zdjęciach widać również, że w garnizonie wojskowym w zachodniej Rosji, blisko granicy z Ukrainą, powstał nowy szpital polowy.

Nowe zdjęcia satelitarne wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą

Jak informuje Maxar, w pobliżu granicy z Ukrainą w zachodniej Rosji widoczne były pojazdy używane do przewożenia czołgów, dział i innego ciężkiego sprzętu. Ponadto poinformowano o rozmieszczeniu nowych jednostek wojskowych.

Czytaj również: Rosja-Ukraina. Sytuacja na granicy i przyczyny konfliktu

Zdjęcia opublikowane przez Maxar Technologies - firmy, która od tygodni śledzi gromadzenie się rosyjskich sił - nie mogły być niezależnie zweryfikowane przez Reutersa.

Prezydent Rosji Władimir Putin skierował wojska rosyjskie na wschodnią Ukrainę po uznaniu separatystycznych regionów Doniecka i Ługańska za niepodległe. Prezydent USA Joe Biden nałożył we wtorek nowe sankcje, nazywając działania wojskowe Moskwy "początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Sankcje przedstawiła też .in. Komisja Europejska, Wielka Brytania, Kanada i Japonia.

Konflikt w DonbasiePAP

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: