TVN24 | Świat

Ukraina. ONZ: są dowody na masowe groby w Mariupolu

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP
Zniszczone ulice i budynki w Mariupolu (wideo z 24.03.2022)
Zniszczone ulice i budynki w Mariupolu (wideo z 24.03.2022)Ukrinform
wideo 2/3
UkrinformZniszczone ulice i budynki w Mariupolu (wideo z 24.03.2022)

Wojna w Ukrainie, zapoczątkowana bezprawną rosyjską inwazją, trwa już miesiąc. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych istnieją dowody na istnienie masowych grobów w położonym na południowym wschodzie Ukrainy mieście Mariupol, które jest oblegane przez wojska agresora.

- Mamy coraz więcej informacji, że tam (w Mariupolu - red.) znajdują się masowe groby - oświadczyła w piątek dyrektorka Misji Obserwacyjnej ONZ ds. Praw Człowieka w Ukrainie Matilda Bogner. Zaznaczyła, że część dowodów pochodzi ze zdjęć satelitarnych. W jednym z grobów ma być około 200 ciał - informuje ONZ.

Bogner dodała, że jej zespół bada zmasowane ataki zarówno Rosji, jak i Ukrainy.

ONZ o ofiarach wśród cywilów

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR) podało w piątek, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło co najmniej 1081 cywilów, a 1707 zostało rannych.

Pracownicy misji OHCHR starają się zweryfikować liczne doniesienia o ofiarach śmiertelnych rosyjskiej inwazji, zwłaszcza w miejscach intensywnych walk, jak w obwodach sumskim, charkowskim i donieckim - głosi komunikat biura.

OHCHR zastrzega w ostatnich oświadczeniach, że w związku z utrudnionym procesem weryfikacji zgonów, rzeczywista liczba ofiar jest prawdopodobnie dużo wyższa niż ta, która pada w zestawieniach.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości