Premier i pierwsza dama Ukrainy spotkali się z królem Karolem III

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

Z królem Karolem II spotkali się w poniedziałek w Londynie premier Ukrainy Denys Szmyhal i pierwsza dama Ołena Zełenska. "Podkreśliłem, że naród ukraiński z radością powita w przyszłości króla Karola III w naszym kraju" - napisał szef ukraińskiego rządu w mediach społecznościowych. Szmyhal i Zełenska w Wielkiej Brytanii uczestniczyli w pogrzebie królowej Elżbiety II.

"Miałem zaszczyt spotkać się z Jego Królewską Mością Karolem III w Pałacu Buckingham. Razem z Pierwszą Damą Ołeną Zełenską złożyliśmy kondolencje w imieniu Prezydenta, rządu i narodu ukraińskiego w związku z śmiercią królowej Elżbiety II" - napisał Denys Szmyhal na Telegramie.

Dodał, że oboje podziękowali za stałe i silne wsparcie Ukrainy ze strony Wielkiej Brytanii i osobiście króla. "Podkreśliłem, że naród ukraiński z radością powita w przyszłości króla Karola III w naszym kraju" - napisał Szmyhal.

Wcześniej Szmyhal poinformował, że podczas wizyty w Wielkiej Brytanii spotkał się z przewodniczącym brytyjskiej Izby Gmin sir Lindsayem Hoylem.

W niedzielny wieczór Denys Szmyhal, Ołena Zełenska oraz ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii Wadym Prystaiko wraz z żoną złożyli hołd zmarłej królowej w Westminster Hall.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości