TVN24 | Świat

Pociski balistyczne przechwycone nad Arabią Saudyjską

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kab
Źródło:
Reuters
Rakiety balistyczne zostały przechwycone nad Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej
Google Earth, tvn24.plRakiety balistyczne zostały przechwycone nad Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej

Koalicja pod przewodnictwem Saudyjczyków, która walczy z jemeńskim ruchem Huti, poinformowała w sobotę, że przechwyciła rakiety balistyczne wycelowane w bogaty w ropę region Arabii Saudyjskiej.

Jak podała agencja Reutera, pocisk został przechwycony nad portowym miastem Ad-Dammam na wschodzie kraju. Odłamki pocisku spadły na przedmieścia i raniły dwoje dzieci. 14 domów zostało uszkodzonych - podała saudyjska państwowa agencja prasowa, powołując się na ministerstwo obrony.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Niedługo później poinformowano o kolejnym pocisku wymierzonym w kierunku miasta Nadżran na południu. Koalicja przechwyciła też trzy drony z ładunkami wybuchowymi zmierzające w stronę Arabii Saudyjskiej.

Koalicja obwinia o atak jemeński ruch Huti sprzymierzony z Iranem. Na razie ruch ten nie przyznał się do ataku.

Miasto Ad-DammamShutterstock

Arabia Saudyjska celem ataków Huti

Znajdująca się we wschodniej części Arabii Saudyjskie infrastruktura naftowa była już wcześniej celem ataków z powietrza. We wrześniu 2019 roku zaatakowano dwie fabryki Aramco, co spowodowało zablokowanie połowy produkcji ropy naftowej w kraju.

Huti, którzy regularnie wystrzeliwują drony i rakiety w kierunku Arabii Saudyjskiej, przyznali się w przeszłości do kilku ataków na saudyjskie instalacje naftowe.

Autor:ads/kab

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości