ZGŁOSZONE NA KONTAKT24

Ponad 30 pasażerów LOT-u zostało na lotnisku w Albanii

Źródło:
Kontakt 24
Pasażerowie nie wylecieli ze stolicy Albanii, Tirany
Pasażerowie nie wylecieli ze stolicy Albanii, Tirany
Google Earth
Pasażerowie nie wylecieli ze stolicy Albanii, TiranyGoogle Earth

Część pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT nie wyleciała w niedzielę z albańskiej Tirany do Warszawy. Jak przekazał rzecznik prasowy LOT-u, Krzysztof Moczulski, dzień wcześniej inna grupa 31 pasażerów lotu z Warszawy do Tirany nie została wpuszczona na teren Albanii. - Pasażerowie musieli zostać odesłani najbliższym możliwym lotem, stąd powstał tak zwany overbooking - mówił. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Na lotnisku w Tiranie pozostało około trzydziestu Polaków bez możliwości powrotu do Warszawy" - napisał Reporter 24 podpisujący się nickiem Turysta. Do swojej relacji dołączył również zdjęcia z terminalu lotniczego. Zgodnie z informacjami na stronie albańskiego lotniska, samolot miał wylecieć o godzinie 13.10.

Polacy pozostawieni na lotnisku w AlbaniiTurysta / Kontakt 24

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Krzysztofem Moczulskim, rzecznikiem prasowym PLL LOT.

- Wczorajszym rejsem przyleciało trzydziestu jeden pasażerów, którzy otrzymali odmowę wjazdu na teren Albanii. Pasażerowie musieli zostać odesłani do Warszawy najbliższym możliwym lotem, a najbliższy był właśnie ten, dzisiejszy, LO 598, stąd powstał overbooking - wyjaśnił rzecznik.

Polacy pozostawieni na lotnisku w Albanii Turysta/ Kontakt 24

- Pasażerowie, którzy nie weszli na pokład samolotu otrzymali propozycję połączeń alternatywnych lub umieszczenia w hotelu i powrotu jutro. Decyzje w tym kontekście, kto wraca dziś połączeniem alternatywnym a kto zostaje na noc w hotelu i wraca jutro są jeszcze podejmowane - zaznaczył Krzysztof Moczulski.

Rzecznik dodał, że dla pasażerów, którzy zdecydowali się zostać na noc w hotelu i wrócić do Warszawy poniedziałkowym rejsem prawdopodobnie zostanie podstawiony większy samolot.

Zapytaliśmy Krzysztofa Moczulskiego także z jakiego powodu część pasażerów sobotniego lotu otrzymało odmowę wjazdu na teren Albanii. - Nie podajemy szczegółów dotyczących pasażerów - powiedział.

Autorka/Autor:jw/ak

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Turysta/ Kontakt 24