Wizyta Pelosi na Tajwanie, nerwowość Chin. Stoltenberg: nie powinny przesadnie reagować

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Chiny nie powinny przesadnie reagować w związku z niedawną wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie - powiedział w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

- Wizyta Nancy Pelosi nie jest powodem dla Chin, aby przesadnie reagować, grozić Tajwanowi albo używać groźnej retoryki - oświadczył w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla agencji Reutera.

- Stany Zjednoczone i inni członkowie NATO regularnie składali wizyty na wysokim szczeblu na Tajwanie w ostatnich latach, więc nie jest to powodem dla Chin do przesadnej reakcji - dodał sekretarz generalny NATO.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy Tajwan to państwo i dlaczego jest taki ważny? Wyjaśniamy >>>

Reakcja Chin na wizytę Pelosi na Tajwanie

W środę zakończyła się 19-godzinna wizyta Nancy Pelosi, przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów, na Tajwanie. Chińskie MSZ potępiło tę wizytę, określając ją jako "poważną prowokację" i "igranie z ogniem".

W czwartek rano czasu polskiego chińskie siły zbrojne naruszyły tak zwaną linię mediany w Cieśninie Tajwańskiej i rozpoczęły ćwiczenia na wodach i w przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu.

Czy Chiny uderzą w Tajwan? "Spodziewałbym się czegoś bardziej spektakularnego" >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości