"Papież kocha wasze dzieci takimi, jakie są". Franciszek spotkał się z rodzicami osób LGBT

TVN24 | Świat

Autor:
mart/dap
Źródło:
avvenire.it, Il Giornale

Papież spotkał się w środę z grupą rodziców osób LGBT ze stowarzyszenia Tenda di Gionata. - Papież kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi - mówił podczas audiencji Franciszek.

Na spotkanie z papieżem przyszło około 40 ojców i matek osób LGBT z organizacji Tenda di Gionata. Wiceprzewodnicząca stowarzyszenia Maria Grassi przekazała papieżowi przetłumaczoną na język hiszpański broszurę "Szczęśliwi rodzice" - podsumowuje ona nie zawsze łatwe doświadczenia kościelne tych rodzin.

"Chcemy stworzyć most z Kościołem"

Grassi wyjaśniła, że chce, aby Kościół i rodziny z dziećmi LGBT podjęły dialog. - Wzorując się na tytule książki, którą mu podarowaliśmy, wyjaśniłam, że uważamy się za szczęściarzy, ponieważ byliśmy zmuszeni zmienić sposób, w jaki zawsze patrzyliśmy na nasze dzieci. To, co teraz mamy, to nowe spojrzenie, które pozwoliło nam zobaczyć w nich piękno i miłość Boga. Chcemy stworzyć most z Kościołem tak, aby Kościół również mógł zmienić swoje spojrzenie na nasze dzieci, już ich nie wykluczając, ale przyjmując je w pełni - wyjaśniła wiceprzewodnicząca stowarzyszenia.

Papież Franciszek miał odpowiedzieć, że "Kościół nie wyklucza ich, ponieważ bardzo ich kocha". - Papież kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi - powiedział Franciszek na zakończenie audiencji.

Oprócz broszury papież otrzymał również tęczową koszulką z cytatem z Biblii - "W miłości nie ma strachu". Jak powiedziała wiceprzewodnicząca stowarzyszenia, papież przyjął ją z uśmiechem.

Autor:mart/dap

Źródło: avvenire.it, Il Giornale