TVN24 | Świat

Papież Franciszek skorzystał z podnośnika, by dostać się na pokład samolotu. Rzecznik Watykanu wyjaśnia

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Papież Franciszek po raz pierwszy od początku pontyfikatu skorzystał z podnośnika, by dostać się na pokład samolotu, którym poleciał w sobotę na Maltę. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni wyjaśnił, że to dlatego, by "uniknąć niepotrzebnego wysiłku". Papież, jak podała agencja Reutera, cierpi na rwę kulszową. 

Agencja Reutera podkreśliła, że był to pierwszy raz, gdy w ciągu swych 36 podróży zagranicznych papież nie wszedł na pokład samolotu po schodach. 85-letni Franciszek, który udał się w dwudniową podróż na Maltę, cierpi na rwę kulszową wywołującą silny ból.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ruchoma platforma została dyskretnie ustawiona z tylu samolotu także na pasie lotniska w Luqa na Malcie, gdzie papieża powitał prezydent kraju George William Vella. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni wyjaśnił, że podnośnika użyto, by "uniknąć niepotrzebnego wysiłku".

Na początku marca papież ze względu na ból kolana nie wziął udziału w uroczystościach z okazji Środy Popielcowej. W lipcu Franciszek przeszedł operację usunięcia części okrężnicy. Reuters podkreślił, że głowa Kościoła katolickiego cieszy się dobrym zdrowiem, sporadycznie skarżąc się na ból nogi i kolana.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości