Watykan: rekonwalescencja papieża po operacji przebiega prawidłowo

Źródło:
PAP

Papież, przebywający w klinice Gemelli w Rzymie po operacji jamy brzusznej, już wznowił pracę - poinformował w piątek wieczorem Watykan. Jak dodano w komunikacie, rekonwalescencja Franciszka przebiega prawidłowo, a parametry medyczne są w normie.

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał w piątek wieczorem wiadomości od zespołu lekarskiego, który opiekuje się papieżem. "Rekonwalescencja pooperacyjna przebiega prawidłowo i jest w normie" - oświadczył.

"Ojciec Święty nie ma gorączki, parametry hemodynamiczne są normalne" - dodał rzecznik i poinformował, że papież nie jest już podłączony do kroplówki i ma płynną dietę.

Po południu Franciszek modlił się i pracował, a wieczorem przyjął Eucharystię - podano w komunikacie.

Franciszek dziękuje za liczne wiadomości i rysunki od dzieci

Watykański rzecznik podkreślił następnie, że Franciszek jest poruszony licznymi wiadomościami, jakie otrzymuje.

"W sposób szczególny chce skierować myśl i podziękowania dla dzieci przebywających w szpitalu, za serdeczność i miłość, jaką otrzymał w ich rysunkach i wiadomościach. Im, a także personelowi medycznemu, pielęgniarzom, pracownikom opieki społecznej i asystentom duchowym, którzy codzienne dotykają bólu, łagodzą jego ciężar, wyraża swoją wdzięczność za bliskość i modlitwę" - głosi oświadczenie Watykanu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Papież przeszedł operację. Jego audiencje zostały odwołane

Autorka/Autor:pp/kab

Źródło: PAP