Niemiecka minister obrony po raz pierwszy na Ukrainie. Dwukrotnie musiała schronić się z powodu alarmów

Źródło:
PAP
Christine Lambrecht w Neuburg an der Donau (nagranie z lipca 2022 roku)
Christine Lambrecht w Neuburg an der Donau (nagranie z lipca 2022 roku)Archiwum Reuters
wideo 2/21
Christine Lambrecht w Neuburg an der Donau (nagranie z lipca 2022 roku)Archiwum Reuters

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht po raz pierwszy pojechała na Ukrainę. Jak podają niemieckie media, w trakcie pobytu w Odessie dwukrotnie musiała szukać schronienia z powodu alarmów lotniczych.

Minister Christine Lambrecht została w nocy z soboty na niedzielę obudzona przez kolejny alarm lotniczy w Odessie nad Morzem Czarnym. Wraz z innymi członkami swojej delegacji musiała szukać schronienia w bunkrze swojego hotelu krótko przed godziną 1 (przed północą w Polsce). Po około 20 minutach minister mogła wrócić do swojego pokoju.

Christine Lambrecht w Odessietwitter.com/BMVg_Bundeswehr

Lambrecht powiedziała agencji dpa, że alarm zaskoczył ją podczas snu. Ze względów bezpieczeństwa przed wyjazdem na Ukrainę oddała swój telefon komórkowy, aby uniemożliwić zlokalizowanie. Przyznała, że w przeciwnym razie prawdopodobnie nadal by nie spała i czytała (wiadomości) na telefonie.

Christine Lambrecht w Odessietwitter.com/BMVg_Bundeswehr

Już wcześniej, w sobotę po południu około godziny 15.30 (14.30 w Polsce), Lambrecht musiała na 45 minut wejść do schronu z powodu alarmu lotniczego podczas spotkania ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Reznikowem.

Christine Lambrecht po raz pierwszy od początku wojny udała się na Ukrainę. W Odessie została przyjęta przez Reznikowa. Podczas wizyty zadeklarowała szybką dostawę pierwszego z obiecanych niemieckich zestawów obrony powietrznej Iris-T.

Autorka/Autor:akw/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/BMVg_Bundeswehr

Tagi:
Raporty: