Mieli kilkaset automatów i granatnik. SBU zatrzymała dywersantów z Rosji

[object Object]
Rosja została pozbawiona prawa głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym po aneksji Krymu. Nagranie archiwalne: podpisanie umowy o przyłączeniu półwyspu do Federacji Rosyjskiej Reuters Archive
wideo 2/25

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała w obwodzie ługańskim graniczącym z Rosją uzbrojoną 15-osobową grupę dywersyjną, która planowała przejęcie władzy w obwodzie – poinformowano w sobotę w biurze prasowym SBU.

- SBU w obwodzie ługańskim zatrzymała i rozbroiła głęboko zakonspirowaną grupę dywersyjną. Grupa przestępców planowała dokonanie 10 kwietnia zbrojnego przechwycenia władzy w obwodzie ługańskim z zastraszeniem pokojowych mieszkańców oraz użyciem broni i ładunku wybuchowego – poinformowano w biurze prasowym agencję Interfax. W wyniku zakrojonej na szeroką skalę operacji SBU zatrzymała 15 członków grupy dywersyjnej, skonfiskowała m.in. 300 sztuk broni automatycznej, granatnik przeciwczołgowy oraz 5 pistoletów. Wszczęto w śledztwo w tej sprawie. Zatrzymania i rewizje trwają.

Dywersja po obu stronach granicy

Wcześniej w czwartek SBU zatrzymała w obwodzie lwowskim dwóch obywateli Rosji, którzy zamierzali porwać kilku ukraińskich polityków, w tym jednego z kandydatów na prezydenta.

Tego samego dnia Rosjanie zatrzymali grupę 25 obywateli Ukrainy, w tym trzech aktywistów Prawego Sektora, którzy z kolei mają być podejrzani o przygotowanie aktów dywersji na terenie Federacji Rosyjskiej. Media twierdzą, że mieli oni działać zgodnie z zaleceniami SBU. Strona ukraińska kategorycznie zaprzeczyła tym doniesieniom.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: kło//gak/kwoj / Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości