Merkel zrelacjonowała Poroszence rozmowę z Putinem


Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w poniedziałek prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę o wynikach swojej rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podała administracja ukraińskiego szefa państwa.

Merkel i Poroszenko przeprowadzili rozmowę telefoniczną, w trakcie której omówili między innymi sytuację na wschodzie Ukrainy, gdzie trwa konflikt zbrojny ze wspieranymi przez Rosję separatystami.

"Petro Poroszenko i Angela Merkel ustalili, że kontynuowane będą konsultacje na szczeblu ministrów spraw zagranicznych Formatu Normandzkiego (Ukraina, Niemcy, Francja, Rosja) na temat misji pokojowej Organizacji Narodów Zjednoczonych w okupowanej części Donbasu" - przekazały służby prasowe Poroszenki.

Uwolnienie ukraińskich zakładników

Poroszenko "zaapelował o aktywizację działań na rzecz uwolnienia ukraińskich zakładników, bezprawnie przetrzymywanych w Rosji i na okupowanych przez nią terytoriach" - podano w komunikacie.

Merkel spotkała się z Putinem w sobotę w Mesebergu w Brandenburgii. Rozmawiano między innymi o konfliktach w Syrii i na Ukrainie.

- Oboje wyrazili żal, że realizacja porozumienia mińskiego w sprawie zakończenia kryzysu na Ukrainie utknęła w martwym punkcie - stwierdził po rozmowach rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Autor: jt / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: