Zełenski: jeśli Rosjanie zabiją ludzi w Azowstalu, to nie będzie z nimi o czym rozmawiać na szczeblu dyplomatycznym

Źródło:
PAP
Zełenski: czynione są wysiłki, by ocalić żołnierzy broniących się w Azowstalu
Zełenski: czynione są wysiłki, by ocalić żołnierzy broniących się w AzowstaluTVN24
wideo 2/22
Zełenski: czynione są wysiłki, by ocalić żołnierzy broniących się w AzowstaluTVN24

Jeśli rosyjscy żołnierze zabiją ludzi w kombinacie metalurgicznym Azowstal, dalsze rozmowy staną się niemożliwe - powiedział w piątek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo.

Jak relacjonuje agencja Ukrinform prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że "jeśli Rosjanie zabiją ludzi, którzy mogą być wymienieni jeśli są żołnierzami, lub wypuszczeni jeśli są cywilami, albo potrzebującymi pomocy niezależnie od tego czy są żołnierzami albo cywilami, to nie będzie z nimi o czym rozmawiać na szczeblu dyplomatycznym".

Wołodymyr Zełenski dodał, że czynione są wysiłki, aby ocalić żołnierzy broniących się w Azowstalu, ale nie podał żadnych szczegółów.

Rosyjski ostrzał w Azowstalu

W piątek 6 maja podczas nieformalnego porozumienia o wstrzymaniu ognia w Azowstalu Rosjanie ostrzelali pociskami przeciwpancernymi samochód, którym mieli być ewakuowani cywile. Jeden z obrońców został zabity a sześciu zostało rannych.

Żołnierze pułku Azow, którzy bronią kombinatu wezwali społeczność międzynarodową do pomocy w ewakuacji cywilów z Azowstalu i do udzielenia pomocy rannym bojownikom.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: