Światowe życie córki rosyjskiego prezydenta. Podróże, jachty, dobroczynność


Starsza córka Władimira Putina Maria mieszka w Rosji, niedawno urodziła córeczkę, a jej mąż rzeczywiście jest Holendrem. Dużo podróżuje: lubi wypoczywać na luksusowym jachcie podczas rejsu po Morzu Śródziemnym, w Japonii uczyła się kaligrafii i tańca, a w Niemczech ma wielu przyjaciół. Do niedawna Maria Faassen mieszkała w Moskwie, w bliskim sąsiedztwie ambasady USA.

Jak podaje tygodnik "The New Times", starsza córka Władimira Putina studiowała medycynę na MGU od 2006 do 2011 roku. Posługiwała się wówczas nazwiskiem Woroncowa, a przed rozpoczęciem studiów używała dokumentów również na cztery inne nazwiska.

Kariera naukowa

Z wyróżnieniem obroniła dyplom i rozpoczęła studia doktoranckie w Naukowym Centrum Endokrynologicznym Ministerstwa Zdrowia FR. Jej promotor Iwan Diedow został wkrótce kierownikiem Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych, a jego syn - sędzią Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z ramienia Rosji. Na polecenie Ministerstwa Zdrowia przyspieszono też budowę Instytutu Endokrynologii Dziecięcej przy NCE, w którym pracowała Maria.

Pod koniec lat 2000. Maria Putin wyszła za mąż za holenderskiego przedsiębiorcę Yorrita Faassena i przyjęła jego nazwisko. Faassen od 2007 roku pracował w Gazpromie jako dyrektor ds. rozwoju biznesowego, później jednak porzucił to stanowisko i stworzył firmę consultingową. Prawdopodobnie właśnie znajomości z córką prezydenta zawdzięcza tę wysoką posadę - podaje "The New Times".

Taniec i morze

Maria prowadzi światowe życie: lubi podróżować, zwłaszcza na luksusowych jachtach. Kilka lat temu wraz z koleżankami popłynęła w rejs po Morzu Śródziemnym na łodzi Aria, której wynajęcie kosztuje od 35 do 45 tys. euro tygodniowo. W Japonii pod okiem światowej sławy pedagogów uczyła się japońskiej kaligrafii i tańca.

Według informacji "The New Times", pół roku temu w życiu Marii Faassen zaszły znaczące zmiany: obroniła doktorat z endokrynologii i urodziła córeczkę. Ponadto aktywnie wspiera projekt charytatywny "Alfa-Endo" i pomaga dzieciom z chorobami endokrynologicznymi. Prowadzi też wykłady w studenckim kole naukowym "Przyszły lekarz", jednak studenci mają zakaz nagrywania jej wystąpień.

Ułożyły sobie życie

Informacje opublikowane przez "The New Times" pokrywają się z doniesieniami agencji Reutera, która w listopadzie 2015 roku opublikowała wyniki dziennikarskiego śledztwa o starszej córce rosyjskiego prezydenta, informując, że działania charytatywne "Alfa-Endo" są finansowane m.in. przez rosyjski Alfa-Bank.

W styczniu 2015 roku niezależny dziennikarz Oleg Kaszyn opublikował wyniki swojego dziennikarskiego śledztwa, w którym opisywał życie młodszej córki Władimira Putina, Katieriny Tichonowej. Jest ona szefową spółki "Innopraktika", która zajmuje się "rozwojem MGU". Mężem Tichonowej jest Kiriłł Szamałow, biznesmen i akcjonariusz, którego aktywa wycenia się na ok. trzy miliardy dolarów. 19 stycznia portal "Sobiesiednik" opublikował informację, że była żona Władimira Putina, Ludmiła, wyszła za mąż za młodszego o 20 lat biznesmena Artura Oczeretnego.

"The New Times" podkreśla, że kryzys "sprzyja demokratyzacji zachowań władzy".

"To, co przez ostatnie 16 lat było super tajemnicą - życie prywatne rodziny prezydenta - teraz zaczęło wypływać na powierzchnię. Stało się tak dzięki dziennikarskim śledztwom, a to oznacza, że źródła zaczęły mówić" - podkreśla magazyn.

Autor: asz\mtom / Źródło: "The New Times", kashn.guru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości