Świat

"Krążownik Moskwa wziął kurs na Ukrainę". Pogłoski o desancie

Świat

mil.ruKrążownik Moskwa dotychczas blokował jedną z baz ukraińskich na zachodzie Krymu

Okręt flagowy Floty Czarnomorskiej, krążownik rakietowy Moskwa, wziął kurs w stronę kontynentalnej części Ukrainy - informuje "Ukraińska Prawda". Na stronie portalu pojawiły się też informacje, że rosyjski specnaz przygotowuje desant na południowym wybrzeżu Ukrainy.

Informując o ruchach krążownika Moskwa "Ukraińska Prawda" powołuje się na Dmytro Timczuka, szefa Centrum Badań Wojskowo-Politycznych, który na swoim profilu na Facebooku na bieżąco donosi o ruchach sił rosyjskich na Krymie.

"Śledzimy jego przemieszczenie" - napisał Timczuk. Dotychczas krążownik z innymi okrętami Floty Czarnomorskiej blokował wyjście na morze z jeziora Donuzław, gdzie stacjonuje siedem ukraińskich okrętów.

Desant?

Pojawiły się też niepotwierdzone doniesienia, że rosyjskie transportowe śmigłowce Mi-8 wysadziły 20 km od ukraińskiego Chersonia dwie grupy zwiadu, po 15 komandosów każda. Pisze o tym na swoim blogu na stronie "Ukraińskiej Prawdy" Ołeksij Honczarenko, szef organizacji pozarządowej "Jakość Życia".

Honczarenko twierdzi, że celem zwiadowców jest przygotowanie desantu większej liczby żołnierzy rosyjskich. Jego zdaniem przygotowywane są też desanty piechoty morskiej na brzegu obwodów chersońskiego i odeskiego. "Kierunek odeski będzie kontrolowany przez oddziały 17. i 18. brygad zmotoryzowanych Południowego Okręgu Wojskowego Rosji. Znacząca część osobowego składu tych brygad to etniczni Czeczeni i Osetyjczycy" - pisze Honczarenko.

Autor: //gak / Źródło: Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: