TVN24 | Świat

"Obecna pandemia pozostawi coś w każdym z nas. Musimy zmienić styl życia". Włochy w szczycie zakażeń

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Mam nadzieję, że latem będziemy mogli pojechać na wakacje - powiedziała we wtorek minister spraw wewnętrznych Włoch Luciana Lamorgese. Sytuację dotyczącą nowych zakażeń w kraju nazwała "dość stabilną w porównaniu z poprzednimi dniami". Jak wyjaśniła, pod koniec kwietnia zapadnie decyzja, kiedy zniesione zostaną restrykcyjne kroki w ramach walki z epidemią, w tym nakaz pozostania w domu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>> 

W wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej La7 minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese stwierdziła, że w walce z koronawirusem "potrzeba czasu, ostrożności i nadal trzeba uważać na swoje zachowanie".

Sytuację dotyczącą nowych zakażeń określiła jako "dość stabilną w porównaniu z poprzednimi dniami". - I to daje nadzieję - zaznaczyła Lamorgese.

Dodała, że "wirus rozszerza się nieregularnie, ale na szczęście na południu nie ma bardzo wysokiej liczby zakażeń".

"Obecna pandemia pozostawi coś w każdym z nas"

Szefowa włoskiego MSZ odniosła się też do terminu ewentualnego zniesienia restrykcji związanych z pandemią. - Zobaczymy do końca kwietnia, jakie będą dane i wtedy zapadną decyzje. Mam nadzieję, że latem będziemy mogli pojechać na wakacje - zaznaczyła minister.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Lamorgese zapewniła, że sytuacja w południowych Włoszech jest bacznie obserwowana. - Staramy się mieć ją pod kontrolą - oświadczyła.

- Obecna pandemia pozostawi coś w każdym z nas. Musimy zmienić styl życia, tylko w ten sposób to nie spadnie na nas znowu – dodała.

Szef Instytutu Zdrowia: nastąpił szczyt zakażeń

We wtorek we Włoszech zmarło 837 osób zakażonych koronawirusem.

Szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro przekazał, że w kraju nastąpił szczyt zakażeń. - To nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić - ocenił.

Obecnie we Włoszech zakażonych wirusem jest ponad 77 tysięcy osób. Poinformowano o 1648 nowych aktywnych infekcjach, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że w ciągu doby wykonano o 6 tysięcy testów więcej, czyli 29 609.

Od początku pandemii wyzdrowiało ponad 15 tysięcy osób, z czego w ostatniej dobie 1109 pacjentów.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości