Ponad dwa tysiące zmarłych we Francji

Aktualizacja:
Autor:
mart,
tmw
//now
Źródło:
PAP, Reuters

Władze Francji poinformowały w sobotę, że w ostatniej dobie zmarło 319 zakażonych. To o 16 proc. więcej niż dzień wcześniej. Łącznie we Francji zmarło 2314 osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Liczba zakażonych w kraju wzrosła do 37 575. Jak Polska, Europa i świat walczą z groźnym patogenem?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia działa całodobowoInfolinia działa całodobowo
i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:55

  Dziękujemy za wspólną relację.

 • 21:29

  Włochy: Premier Giuseppe Conte oznajmił w sobotę, że zatwierdził nowy pakiet środków, które mają pomóc osobom najbardziej dotkniętym przez epidemię koronawirusa. Pakiet obejmuje m.in. dostarczanie talonów na zakupy i paczki żywnościowe.

 • 20:58

  Stany Zjednoczone: Prawybory prezydenckie w stanie Nowy Jork zostały przesunięte z 28 kwietnia na 23 czerwca z powodu narastającego kryzysu związanego z epidemią koronawirusa - ogłosiły władze w sobotę. W stanie odnotowano łącznie 52 328 zakażeń SARS-CoV-2; zmarło 728 zakażonych osób.

 • 20:34

  Hiszpania: Pracownicy instytucji i firm, których działalność nie jest niezbędna dla funkcjonowania państwa, będą musieli pozostać w domach do 9 kwietnia - ogłosił w sobotę premier Pedro Sanchez. Nowe ograniczenia, związane z epidemią, rząd ma zatwierdzić w niedzielę.

 • 20:16

  Francja: Władze poinformowały w sobotę, że w ostatniej dobie zmarło 319 zakażonych. To o 16 proc. więcej niż dzień wcześniej. Łącznie we Francji zmarło 2314 osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Liczba zakażonych w kraju wzrosła do 37 575.

 • 20:12

  Parlament części składowej Bośni i Hercegowiny, Republiki Serbskiej, ogłosił w sobotę stan wyjątkowy, przekazując uprawnienia legislacyjne prezydent, aby przyspieszyć uchwalenie przepisów w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa.

 • 19:54

  Portugalia: Rząd nadał imigrantom starającym się o pozwolenie na pobyt w tym kraju takie same prawa, jak obcokrajowcom posiadającym prawo stałego pobytu, w tym dostęp do opieki zdrowotnej. Ma to związek z nasilającą się epidemią koronawirusa - podało w sobotę MSW w Lizbonie.

 • 19:43

  Stany Zjednoczone: Prezydent Donald Trump powiedział w sobotę, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. Łącznie w tych trzech amerykańskich stanach zmarło dotąd co najmniej 895 osób zakażonych koronawirusem.

 • 19:29

  Watykan: Papież Franciszek i jego najbliżsi doradcy nie mają koronawirusa - przekazał w sobotę rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Potwierdził zarazem doniesienia o zakażonym SARS-CoV-2 mieszkańcu Domu Świętej Marty.

 • 18:51

  Meksyk: Hiszpański tenor Placido Domingo trafił do szpitala w meksykańskim mieście Acapulco po nasileniu się u niego objawów zakażenia koronawirusem - poinformował w sobotę syn 79-letniego artysty.

  "Podane mu lekarstwa działają dobrze": - potwierdził madryckiemu dziennikowi "El Mundo" Alvaro Domingo. Śpiewak kilka dni temu poinformował, że zakaził się koronawirusem SARS-CoV-2.

  Meksykański dziennik "Quadratin Guerrero": dowiedział się w szpitalu, że Placido Domingo prawdopodobnie będzie mógł go opuścić na przełomie marca i kwietnia. Następnie miałby odbywać dalsze leczenie w swojej rezydencji w Acapulco

 • 18:32

  Włochy: W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 889 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała w sobotę Obrona Cywilna. Łącznie w kraju zmarło 10 023 osób, u których wykryto wirusa. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech wzrosła z 86 498 w piątek do 92 472 w sobotę.

 • 18:17

  Sri Lanka: Władze Sri Lanki poinformowały w sobotę o pierwszym przypadku śmierci osoby koronawirusem. W kraju obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się i handlu.

 • 18:05

  Czy objawy COVID-19 to tylko gorączka i duszności? Dr Lidia Stopyra, specjalistka chorób zakaźnych w programie Ewy Drzyzgi "36,6°C" wytłumaczy, jakie nietypowe objawy można wiązać z koronawirusem i jak należy się zachować, kiedy je zaobserwujemy. Program od godz. 18:00 na antenie TVN oraz w Player.pl.


 • 18:01

  Hiszpania: Rząd sprowadził w sobotę z Chin na madryckie lotnisko Barajas 1,2 mln masek ochronnych w związku z koronawirusem. Ich zakup wynikał z niedoborów tych materiałów wśród pracowników szpitali i służb mundurowych - podał resort transportu, mobilności i spraw miejskich.

 • 17:52

  Stany Zjednoczone: do 111 115 wzrosła liczba wykrytych przypadków koronawirusa. 1 842 osób zakażonych zmarło.

 • 17:16

  Portugalia: w ciągu ostatniej doby zmarło 24 osoby, u których wykryto wirusa, łącznie zmarło 100 osób zakażonych - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia w Lizbonie. Odnotowano też znaczący wzrost liczby zakażeń. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba infekcji koronawirusem zwiększyła się z 4268 do 5170 przypadków.

 • 16:50

  Włochy: w Lombardii - regionie najbardziej dotkniętym we Włoszech przez koronawirusa - w ostatniej dobie zmarło 542 zakażonych. Łącznie zmarło tu 5 944 osób, u których wykryto wirusa. W ostatnich 24 godzinach w regionie zdiagnozowano ponad dwa tysiące nowych przypadków.

 • 16:35

  Hiszpania: Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko "wierzchołkiem góry lodowej"- wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował w sobotę dziennik "El Pais".

 • 15:48

  Wielka Brytania: w ciągu ostatniej doby zmarło 260 osób zakażonych koronawirusem, co jest największą do tej pory liczbą od początku epidemii - podało w sobotę brytyjskie ministerstwo zdrowia. W efekcie łączna liczba zmarłych sięgnęła 1019.

 • 15:46

  Rosja: Od poniedziałku 30 marca granice zostaną całkowicie zamknięte. Wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i wodne - poinformował rząd Rosji w rozporządzeniu opublikowanym w sobotę na stronie internetowej.

  Decyzja wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek (w niedzielę 29 marca o godz. 23 w Polsce).

 • 15:07

  Wielka Brytania: Już trzeci członek rządu poddaje się izolacji w związku z koronawirusem. W sobotę o objawach poinformował minister ds. Szkocji Alister Jack. Dzień wcześniej pozytywne wyniki testu potwierdzili premier Boris Johnson i minister zdrowia Matt Hancock.

 • 14:58

  Singapur: 70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 802.

 • 14:56

  Włochy: Władze i mieszkańcy miasteczka w Toskanii zajmują się dwoma braćmi - uczniami szkoły podstawowej, którzy zostali sami w domu i mają kwarantannę. Ich pracująca w służbie zdrowia matka, zakażona koronawirusem, jest w szpitalu, a babcia zmarła po zakażeniu koronawirusem.

  Chłopcy, którzy nie mają ojca, od wielu dni są zupełnie sami w domu w miejscowości Montevarchi koło Arezzo. Mieszkańcy zmobilizowali się, by cały czas nieść im pomoc - podał w sobotę lokalny dziennik "La Nazione". Powstał tam cały łańcuch solidarności, zorganizowany przez burmistrz miasteczka Silvię Chiassai Martini.

  Krewni dzieci, osoby z miejscowej parafii, wolontariusze przynoszą im codziennie obiad, podwieczorek i kolację. W ogródku przed domem ustawiono kamper, w którym całą dobę czuwa ochotnik, gotów przyjść im z pomocą w razie potrzeby. Dzieci mają z nim kontakt wychodząc na balkon. Kontaktują się też z matką w szpitalu poprzez rozmowy wideo. Uruchomiony też został specjalny numer telefonu, na który mogą dzwonić w dzień i w nocy.

 • 14:35

  Wielka Brytania: Jeśli wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia zostaną utrzymane i będą przestrzegane, liczba zgonów w Wielkiej Brytanii z tego powodu wyniesie około 5700, czyli o wiele mniej, niż pierwotnie przewidywano - uważają eksperci, o czym pisze w sobotę dziennik "The Times".

  Według statystyków z Imperial College London, Wielka Brytania uniknie 260 tys. zgonów, których wcześniej się spodziewali. Jak podkreślili, nie oznacza to, że wcześniejsze ostrzeżenia przed tak wielką liczbą były nadmiernie alarmistyczne, lecz jest to dowód na to, że strategia rządu - polegająca na ograniczaniu kontaktów społecznych - działa.

  - Nasze badanie pokazuje, że dystans społeczny jest skutecznym spadochronem przeciwko Covid-19 w wielu krajach - powiedział prof. Tom Pike z Imperial College London, którego cytuje "The Times". Ale zastrzega: "To nie jest powód, by odcinać nasze spadochrony, gdy nadal jesteśmy daleko nad ziemią".

 • 14:31

 • 14:30

  Polska: 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 1481. W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba.

  Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

 • 14:02

  Holandia: 1159 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 9762. W ostatniej dobie zmarły 93 osoby.

 • 14:00

  Rosja: Mieszkańcy Moskwy nie stosują się do zalecenia przestrzegania dwumetrowej odległości pomiędzy ludźmi w związku z koronowirusem, lekceważenie tej zasady grozi dużą liczbą zakażeń - ostrzegła w sobotę przedstawicielka WHO w Rosji Melita Vujnović.

  - Przejechałam przez Moskwą i z bólem widzę, że ludzie nie przestrzegają dystansu dwóch metrów. Idą trzy przyjaciółki, są razem - nie wiedzą, czy są nosicielkami wirusa, czy nie. Nie można tak, należy przestrzegać odległości dwóch metrów (...). Epidemia rozwija się, to jest jak wyścig. Możemy ją zatrzymać, przestrzegając rekomendacji - powiedziała Vujnović, cytowana przez agencję RIA Nowosti.

 • 13:46

  W ciągu ostatniej doby w Belgii stwierdzono 1 850 przypadków koronawirusa. Zmarło 67 zakażonych osób. 3717 pacjentów jest hospitalizowanych, w tym 789 na intensywnej terapii - podały w sobotę belgijskie media. W sumie w tym kraju stwierdzono ponad 9 tys. zakażeń.

  Jak poinformował publiczny nadawca RTBF, w użyciu na razie jest 43 proc. łóżek do intensywnej terapii. Władze Belgii zdecydowały w piątek o przedłużeniu mających początkowo obowiązywać do 5 kwietnia ograniczeń dotyczących wychodzenia z domu i przemieszczania się w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje mają obowiązywać do 19 kwietnia z możliwością ich przedłużenia do 3 maja.

 • 13:36

  21-letnia Brytyjka, którą określano w brytyjskich mediach jako osobę zmarłą po zakażeniu koronawirusem, nie została ujęta w statystyce brytyjskiej służby zdrowia dotyczącej COVID-19 - donosi "Guardian". Powołując się na swoje źródła, dziennik wskazuje, że rodzinę do napisania apelu skierowanego do młodych ludzi w sprawie koronawirusa mogły skłonić słowa prokuratora, który miał opisać jej śmierć jako powiązaną z zakażeniem patogenem. Teraz bliscy spotkali się z falą hejtu w sieci.

 • 13:32

  Wielka Brytania: Alister Jack, brytyjski sekretarz stanu ds. Szkocji, ma łagodne objawy zgodne z koronawirusem i sam się izoluje - powiedziała w sobotę rzeczniczka jego ministerstwa.

 • 13:31

  Szwajcaria: liczba osób zakażonych koronawirusem, które zmarły, wzrosła do 235. Łączna liczba wykrytych zakażeń to 13213.

 • 13:11

  Wielka Brytania: Lotnisko w Birmingham - drugim pod względem liczby ludności mieście Wielkiej Brytanii - zostanie przekształcone w tymczasową kostnicę. Początkowo pomieści ona 1500 ciał, ale w przypadku rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa - nawet do 12 tysięcy.

  Rzecznik lotniska oraz policja regionu West Midlands potwierdziły, że prace nad przystosowaniem jednego z hangarów do tego, by mogły tam być przechowywane ciała zmarłych już się zaczęły. Według planu w przypadku gdyby liczba zgonów drastycznie rosła, będą trafiać tam ciała z całego regionu - nie tylko zmarłych, którzy chorowali na COVID-19 - bo istnieją obawy, że pojemność istniejących kostnic osiągnie maksymalny poziom.

 • 12:58

  Maseczki jednorazowe. Dlaczego mieszkańcy niektórych krajów je noszą, a innych nie?

 • 12:53

  Wietnam: 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 174.

 • 12:47

  Uzbekistan: zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. Był to 39-letni lekarz, który próbował sam się wyleczyć z infekcji, którą zataił. Trafił do szpitala w stanie ciężkim i zmarł po dwóch dniach. W kraju potwierdzono 104 przypadki zakażenia koronawirusem, lekarz prawdopodobnie zakaził się od "pacjenta zero".

 • 12:06

  Cypr Północny: zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem. W szpitalu w Nikozji zmarł 67-letni turysta z Niemiec.

 • 11:54

  Szkoły zamknięte były jedynie przez dwa tygodnie, galerie handlowe pracują normalnie, a statystyki i tak wskazują, że Tajwan jest jednym z najlepiej radzących sobie z pandemią COVID-19 państw na świecie. I to mimo bliskości Chin, z których koronawirus rozprzestrzenił się na inne kraje i kontynenty. O walce Tajwańczyków z patogenem SARS-CoV-2 pisze i opowiada Michał Tracz, dziennikarz TVN24.

 • 11:47

  Hiszpania: o 832 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem, w sumie zmarło 5690 osób. Łącznie potwierdzono 72248 przypadków zakażenia koronawirusem.

 • 11:38

  Włochy: Premier Giuseppe Conte zaapelował w sobotę do Unii Europejskiej, by "nie popełniła tragicznych błędów" w czasach pandemii koronawirusa. Ostrzegł, że całej UE grozi to, że "straci sens istnienia" w oczach obywateli.

  W wywiadzie dla dziennika "Il Sole-24 Ore" szef rządu, odnosząc się do potrzeby zdecydowanych działań Unii w obecnej kryzysowej sytuacji, oświadczył: "Inercja doprowadziłaby do pozostawienia naszym dzieciom olbrzymich kosztów zdewastowanej gospodarki".

  Podkreślił, że jego rząd planuje wyasygnować na walkę z epidemią i jej skutkami 50 miliardów euro, z których do tej pory już przeznaczył połowę.

  Zdaniem premiera potrzebne jest opracowanie w UE nadzwyczajnego planu odbudowy, który - jak zaznaczył - będzie na poziomie działań podejmowanych przez USA i Chiny. Według Contego konieczne będzie utworzenia narzędzia, które pozwoli odbudować tkankę ekonomiczno-społeczną w Unii.

  Odnosząc się do zakończonego brakiem porozumienia w sprawie wspólnych działań ratunkowych ostatniego wideoszczytu przywódców UE i polemiki z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, Conte oświadczył: "Bardziej niż kłótnia była to ostra i szczera konfrontacja, bo my jesteśmy w kryzysie, powodującym wysoką liczbę ofiar wśród naszych obywateli i ciężką recesję".

  "Reprezentuję wspólnotę narodową, która bardzo cierpi i nie pozwoli na krętactwa. We Włoszech, ale także w innych krajach członkowskich, jesteśmy zmuszeni do podejmowania tragicznych wyborów" - ocenił szef włoskiego rządu. "Musimy uniknąć popełnienia w Unii Europejskiej tragicznych błędów. Jeśli UE nie stanie na wysokości zadania w tym epokowym wyzwaniu całej europejskiej konstrukcji grozi to, że w oczach naszych obywateli straci swój sens istnienia" - powiedział.

 • 11:23

  Iran: 139 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby, wykryto też 3076 zakażeń. Łącznie w kraju zmarło 2517 osób, a zakażenie potwierdzono u 35408 osób.

 • 11:00

  Ukraina: Z pięciu do ośmiu wzrosła liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem - podało w sobotę Centrum Zdrowia Publicznego tego kraju. Łącznie na Ukrainie potwierdzono 311 przypadków zakażenia COVID-19. Pięć osób, w tym dziecko, wyzdrowiało.

  W ciągu ostatniej doby w kraju potwierdzono 93 nowe zakażenia koronawirusem. Nowe przypadki śmiertelne odnotowano w obwodach: iwano-frankowskim, rówieńskim i sumskim.

 • 10:29

  Filipiny: zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem, w ostatniej dobie potwierdzono 272 zakażenia.

 • 10:25

  Rosja: Liczba zakażeń koronawirusem wzrosła o 228 w ciągu ostatniej doby, łączna liczba zakażonych to 1264 osoby - poinformował w sobotę specjalny sztab powołany przez władze w związku z pandemią. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Moskwie - 114.

  Jest to najwyższy dotąd wzrost zakażeń koronawirusem odnotowany w Rosji w ciągu jednej doby.

 • 10:06

  Malezja: 159 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2320.

 • 10:05

  Indonezja: 109 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 1155. W ciągu ostatniej doby zmarło 15 osób. Łącznie w tym kraju zmarły 102 osoby zakażone, a 59 zostało wyleczonych.

 • 9:49

  Niemcy: do tej pory zmarło 325 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w sobotę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby osób, które zmarły o 72 w porównaniu z piątkiem i największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów w tym kraju.

  Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 6 294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 48 582.

 • 9:43

  Niemcy nie złagodzą środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa przed co najmniej 20 kwietnia, powiedział niemieckiej gazecie "Tagesspiegel" szef kancelarii kanclerz Angeli Merkel.

 • 9:22

  Na wieży Eiffla w Paryżu w piątek o godzinie 20 pojawił się napis "dziękuję" skierowany do osób walczących z epidemią COVID-19. Co wieczór na najsłynniejszej atrakcji turystycznej Francji będzie można także zobaczyć ostrzeżenie przed wychodzeniem z domu - w języku francuskim i angielskim.

 • 9:20

  86 pracowników ONZ na całym świecie jest zakażonych koronawirusem - poinformował w piątek w Nowym Jorku rzecznik tej organizacji Stephane Dujarric. Najwięcej zainfekowanych jest w Europie, ale też w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w USA.

  Aby spróbować ograniczyć transmisję, zdecydowana większość pracowników ONZ pracuje z domu - przekazał rzecznik ONZ, skupiającej obecnie ponad 190 państw.

 • 9:17

  Polska: 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie 1436.

  Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

 • 8:53

  Rosja: W Orenburgu na Przeduralu zmarł 57-letni mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowały w sobotę władze obwodu orenburskiego. Jest to pierwsza śmierć pacjenta z koronawirusem w regionie Rosji poza stolicą kraju.

 • 8:19

  Japonia: w Tokio potwierdzono ponad 60 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, jest to dzienny rekord ilości nowych zakażeń.

 • 8:18

  Lekarze w jednym z największych miast świata - Nowym Jorku - alarmują, że sytuacja jest "apokaliptyczna". WHO rozpoczęła badania w ramach "Próby Solidarności". Policjanci, kontrolujący przestrzegania kwarantanny, zachwycili internatów swoim tanecznym patrolem. Co jeszcze wydarzyło się w piątek?

 • 8:14

  USA: Jednym ze skutków wzrostu zakażeń koronowirusem jest w Nowym Jorku rekordowa liczba telefonicznych połączeń alarmowych. W ostatnich dniach pod od numer 911 dzwoni nawet więcej ludzi niż w czasie ataków terrorystycznych na WTC w 2001 r. - podała telewizja MSNBC.

 • 7:47

  Tajlandia: 109 nowych przypadków koronawirusa, zmarła kolejna osoba zakażona. Łącznie w kraju wirusa wykryto u 1245 osób, a zmarło 6.

 • 7:45

  USA: Jeśli trend się utrzyma i liczba wykrytych przypadków koronawirusa co dwa dni będzie się podwajać, to za pięć dni sytuacja w Los Angeles będzie taka, jak obecnie w Nowym Jorku - ostrzegł burmistrz tego kalifornijskiego miasta Eric Garcetti.

  - Będziemy tam, gdzie są oni. Będziemy mieli lekarzy podejmujących rozdzierające serce decyzje. Będziemy myśleć, co zrobić ze wzrostem (zachorowań), jak dostać respiratory, gdzie znaleźć łóżka - mówił w piątek Garcetti.

  W zamieszkanym przez ponad 10 milionów osób hrabstwie Los Angeles w ciągu ostatnich 48 godzin liczba wykrytych przypadków SARS-CoV-2 wzrosła o 678 do ponad 1,5 tys. W Kalifornii łącznie koronawirusa zdiagnozowano u ponad 4,5 tys. osób, zmarły 93.

 • 7:33

  USA: Do 1619 wzrosła liczba osób zmarłych zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. W piątek odnotowano ponad 400 zgonów i był to kolejny dzień z rzędu z rekordową liczbą.

  W sumie od początku pandemii COVID-19 zakażonych jest 101 819 osób - podaje na swej stronie internetowej dziennik "New York Times". Od czwartku USA są krajem, w którym wykryto najwięcej zakażeń na świecie.

 • 7:30

  W Korei Południowej wykryto w piątek 146 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w tym tygodniu - poinformowały w sobotę rano służby sanitarne tego kraju. Liczba osób, które zmarły, wzrosła o pięć do 144.

 • 7:30

  Brunei: zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

 • 7:29

  W związku z pandemią koronawirusa w USA prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie, w którym upoważnił ministrów obrony i bezpieczeństwa krajowego do powołania rezerwistów - poinformował w piątek wieczorem czasu miejscowego Biały Dom.

 • 7:29

  Jordania: zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

Autor:mart, tmw //now

Źródło: PAP, Reuters

Raporty:
Pozostałe wiadomości