TVN24 | Świat

Wynik testu prezydenta Niemiec negatywny. Steinmeier pozostaje na kwarantannie

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
tas,
momo/b
Źródło:
PAP

Test na obecność koronawirusa u prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera dał wynik negatywny - poinformowała w sobotę rzeczniczka głowy państwa. Polityk pozostanie jednak na kwarantannie, której został poddany po wykryciu zakażenia u jednego z oficerów jego ochrony. Steinmeier ma przejść dodatkowe testy.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Frank-Walter Steinmeier został poddany testowi na obecność koronawirusa. Jego wynik okazał się negatywny. Mimo to niemiecki prezydent pozostanie na kwarantannie w swojej rezydencji w berlińskiej dzielnicy Dahlem. Zostanie także poddany dodatkowym testom. Steinmeier jest od soboty w izolacji w związku z infekcją u jednego z oficerów swojej ochrony.

W związku z kwarantanną prezydent był zmuszony odwołać swój udział we frankfurckich targach książki w niedzielę.

Jak przypomina agencja dpa, w marcu dwutygodniowej kwarantannie musiała poddać się kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała kontakt z zakażonym koronawirusem lekarzem. Sama kanclerz nie została zainfekowana. 

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier Shutterstock

Ponad siedem tysięcy przypadków zakażeń w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 7830 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w sobotę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Z powodu COVID-19 zmarły 33 kolejne osoby.

Dzień wcześniej RKI informował o 7334 nowych zakażeniach i 24 zgonach.

Łącznie od początku pandemii w Niemczech potwierdzono 356 387 przypadków koronawirusa. Zmarło 9767 osób.

Największy wzrost nowych przypadków koronawirusa notowany jest obecnie w Berlinie, Bremie i Hamburgu. Wyższe od średniej liczby zakażeń są także w Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii i Hesji.

Z powodu wzrostu infekcji władze zdecydowały się wprowadzić nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia dotyczą miast i regionów, gdzie nowych infekcji jest najwięcej.

Autor:tas, momo/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock