Papież utworzył fundusz dla dotkniętych pandemią. "Zaapelował do Kościołów o wniesienie swego wkładu"

Autor:
ft/ks
Źródło:
PAP

Specjalny fundusz kryzysowy, w celu wsparcia dla osób i wspólnot, które "zostały tragicznie dotknięte szerzeniem się COVID-19" w krajach misyjnych powołał w poniedziałek papież Franciszek. Przekazał na ten cel 750 tysięcy dolarów - poinformował Watykan. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Fundusz powstał przy Papieskich Dziełach Misyjnych, a pomoc będzie niesiona poprzez struktury i instytucje Kościoła. Franciszek, przekazując kwotę założycielską 750 tysięcy dolarów, zaapelował do Kościołów na świecie o wniesienie swego wkładu - poinformowała misyjna agencja Fides w komunikacie rozpowszechnionym w Watykanie.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORACJE. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL >>>

"Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom"

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin oświadczył, że "w swym zadaniu ewangelizacyjnym Kościół często jest na pierwszej linii w obliczu głównych zagrożeń dla godności ludzkiej".

Przypomniał, że tylko w Afryce 74 tysiące zakonnic i ponad 46 tysięcy księży prowadzi 7274 szpitale i kliniki, 2346 domów dla osób starszych i niepełnosprawnych, uczy 19 milionów dzieci w 45 tysiącach szkół podstawowych. W wielu rejonach wiejskich, jak dodał hierarcha, tylko ludzie Kościoła zapewniają pomoc medyczną i edukacyjną.

- Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom - podkreślił kardynał Tagle, cytowany w komunikacie agencji Fides.

Autor:ft/ks

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości