Filipiny

Filipiny

Sąd konstytucyjny w Tajlandii rozwiązał w piątek opozycyjną Partię Nowej Przyszłości i zabronił jej liderom działalności politycznej.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wynosi już 304 - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego komisja zdrowia chińskiej prowincji Hubei, będącej centrum rozprzestrzeniania się wirusa. Tego dnia nad ranem zmarła też pierwsza osoba poza Chinami.

Filipiński sąd skazał w czwartek trzy osoby na wyroki dożywotniego więzienia za przeprowadzenie w 2009 roku masakry, w której zginęło 58 osób, w tym 32 dziennikarzy. Rodziny ofiar są niezadowolone z wyroku, bo oczekiwały skazania wszystkich, ponad 100 oskarżonych - informuje agencja EFE.

W zamian za odstąpienie od roszczeń do obszarów Morza Południowochińskiego, przywódca ChRL Xi Jinping zaoferował Filipinom udziały w spółce gazowej - oświadczył prezydent Filipin Rodrigo Duterte.

W nocy z wtorku na środę na promie płynącym z wyspy Cebu do wyspy Mindanao na południu Filipin wybuchł pożar. Nie wiadomo, ilu pasażerów znajdowało się na pokładzie jednostki, ale straż przybrzeżna informuje o 245 uratowanych. Zginęły co najmniej trzy osoby.