Posłanka rządzącej w Korei Południowej partii zaatakowana na ulicy

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka południowokoreańskiej Partii Władzy Ludowej Be Hjun Dzin została w czwartek uderzona w głowę tępym przedmiotem przez niezidentyfikowanego napastnika na ulicy w Seulu – podała agencja Yonhap. Posłanka została przewieziona do szpitala. To drugi atak na południowokoreańskiego polityka w styczniu.

Do incydentu doszło w czwartek około godz. 17 czasu lokalnego (godz. 9 rano w Polsce) w dzielnicy Gangnam w południowym Seulu.

Posłanka rządzącej w Korei Południowej Partii Władzy Ludowej Be Hjun Dzin została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego z krwawiącą głową, ale jej obrażenia nie zagrażają życiu. Napastnik został tymczasowo aresztowany przez policję.

Jak podał Reuters, funkcjonariuszom powiedział, że ma 15 lat. Agencja dodała, że żadne dalsze szczegóły dotyczące napastnika lub motywu ataku nie są znane.

Atak na lidera opozycji

Atak na Be nastąpił niespełna trzy tygodnie po tym, jak Li Dze Mjung, lider opozycyjnej Demokratycznej Partii Korei, został dźgnięty w szyję podczas wizyty w Pusanie na południowym wschodzie kraju. Li opuścił szpital osiem dni później. 

Autorka/Autor:pp//mrz

Źródło: PAP, Reuters