Kiedy pozew rozwodowy Putina? Rzecznik Kremla "nie wie"

Kiedy pozew rozwodowy Putina? Rzecznik Kremla "nie wie"
Kiedy pozew rozwodowy Putina? Rzecznik Kremla "nie wie"
tvn24
tvn24Rozwód państwa Putin stał sie tematem licznych żartów

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oznajmił, że termin złożenia pozwu rozwodowego przez Władimira i Ludmiłę Putinów nie jest mu znany, a poza tym to już "całkowicie prywatna sprawa" obojga.

Dodał też, że nic mu nie wiadomo o tym, co Ludmiła Putina ma zamiar robić po rozwodzie i zasugerował, by, jak się wyraził, "nie wsadzać nosa w jej życie prywatne". Prezydent Rosji Władimir Putin i jego żona Ludmiła oświadczyli w przeddzień, że ich niespełna 30-letnie małżeństwo przestało istnieć.

W wypowiedzi dla radia Echo Moskwy rzecznik Pieskow zapewniał w piątek, że rozwód Putina nie jest związany z jakąkolwiek relacją prezydenta z inną kobietą i że wszelkie sugestie o jego rychłym powtórnym ślubie należą do sfery plotek. W stolicy Rosji od kilku lat mówiło się, że Putinowie żyją w separacji. Niektóre media utrzymują, że nową partnerką życiową prezydenta jest słynna gimnastyczka artystyczna Alina Kabajewa. Publiczne oświadczenie pary prezydenckiej o rozwodzie zakończyło wieloletnie spekulacje na ten temat i wywołało generalnie przychylne reakcje mediów, nawet ze strony tych ciążących ku opozycji.

Pochwała prasy

Cytowane przez agencję Associated Press radio Kommiersant pochwaliło Putinów, że podali do wiadomości publicznej swoją decyzję. - Prawdopodobnie wielu ludzi czuje się lepiej teraz, gdy prezydent zrobił to, co zrobił, zamiast wieść podwójne życie w imię jakiegoś sztucznego protokołu - powiedział znany dziennikarz Wiktor Łoszak. - Prezydent i jego żona zachowali się jak zwykli ludzie - dodał.

Jeden z najpoczytniejszych tabloidów "Moskowskij Komsomolec" z uznaniem odniósł się do przełamania przez prezydenta tabu na mówienie o życiu prywatnym. "Nawet prezydent może mieć życie prywatne i może w nim też doświadczać klęsk" - napisał dziennik.

"Putin rzadko działa uczciwie. Oświadczenie o rozwodzie jest uczciwe" - napisał na Twitterze przeciwnik polityczny prezydenta Borys Niemcow. Naczelny magazynu "Russkij Pionier" Andriej Kolesnikow napisał na stronie internetowej pisma, że Putin to teraz najlepsza partia w Rosji.

Autor: mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości