Korea Północna nie wyśle sportowców do Tokio. "Czwarta fala zakażeń będzie większa"

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP Reuters

Południowokoreańska agencja prasowa Yonhap poinformowała we wtorek, że sportowcy Korei Północnej nie wezmą udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio latem 2021 roku. Informację tę potwierdził północnokoreański portal internetowy "Sport w KRLD". Wcześniej przedstawiciele japońskich władz wyrazili zaniepokojenie wystąpieniem czwartej fali zakażeń w związku z pojawianiem się nowych wariantów koronawirusa.

Portal należący do północnokoreańskiego ministerstwa sportu poinformował, że decyzję podjęto na posiedzeniu Narodowego Komitetu Olimpijskiego 25 marca. Podkreślono wówczas, że priorytetowym celem jest "ochrona sportowców przed światowym kryzysem zdrowotnym spowodowanym przez COVID-19".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Czwarta fala zakażeń będzie większa"

Japońskie władze obawiają się wzrostu liczby zakażeń, zwłaszcza w związku z pojawianiem się nowych, bardziej zakaźnych wariantów koronawirusa. - Czwarta fala zakażeń będzie większa - powiedział rządowy doradca do spraw epidemii Koji Wada. - Musimy zacząć zastanawiać się nad tym, jakie możemy zastosować środki w regionie Tokio - dodał.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały odbyć się planowo w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Jednak z powodu pandemii wywołanej przez koronawirusa zostały przeniesione na rok bieżący i mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

Autor:asty//now

Źródło: PAP Reuters

Pozostałe wiadomości