U wybrzeży Florydy zatonęła łódź. Trwają poszukiwania kilkudziesięciu osób

Źródło:
PAP
Trwa akcja poszukiwawcza u wybrzeży Florydy
Trwa akcja poszukiwawcza u wybrzeży Florydy
twitter.com/USCGSoutheast
Trwa akcja poszukiwawcza u wybrzeży Florydytwitter.com/USCGSoutheast

Kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Fort Pierce na Florydzie zatonął statek. Do tragedii doszło w niedzielę w nocy. W środę rano straż przybrzeżna znalazła ciało jednej z ofiar. Trwają poszukiwania 38 zaginionych. Na pokładzie znajdowali się najprawdopodobniej migranci, przemycani do Stanów Zjednoczonych. 

W komunikacie opublikowanym przez straż przybrzeżną na Twitterze zaznaczono, że statek płynął z archipelagu Mimini na Bahamach na Florydę. Operację poszukiwania rozbitków z udziałem wielu jednostek i helikopterów rozpoczęto po 8 rano czasu miejscowego (godzina 14 w Polsce). Akcję zainicjowano, gdy do jednego ze statków w pobliżu parku Fort Pierce Inlet na Florydzie dotarł wyczerpany mężczyzna - jak dotąd jedyny spośród pasażerów i załogi statku, który zatonął.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną katastrofy mogły być fatalne warunki pogodowe. Żaden z pasażerów nie miał na sobie kamizelki ratunkowej - wynika z zeznań ocalałego rozbitka. Statek zatonął około 70 km od Fort Pierce na Florydzie.

Zatonęła łódź u wybrzeży FlorydyU.S. Coast Guard

Przemyt ludzi na Florydę

Bahamy to archipelag złożony z 700 wysp i wysepek, z czego zaledwie 39 jest zamieszkałych. Niewielki, 80-kilometrowy dystans, jaki dzieli Bahamy od Florydy, przyciąga wielu migrantów chcących przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Próby pokonania niebezpiecznego odcinka morskiego podejmują głównie Haitańczycy i Kubańczycy. W wielu przypadkach kończą się one tragicznie - przypomina AFP.

W maju 2021 roku 12 kubańskich migrantów zaginęło, a ośmiu zostało uratowanych, po tym, jak łódź, którą płynęli, wywróciła się na wodach w pobliżu Key West na Florydzie.

Trwa akcja poszukiwawcza U.S. Coast Guard

Autorka/Autor:ft, momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: U.S. Coast Guard