TVN24 | Świat

"To wojna bez bomb i rozlewu krwi". Dokument "Koronawirus: włoskie centrum epidemii" w TVN24

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
"Koronawirus: włoskie centrum epidemii" w TVN24
"Koronawirus: włoskie centrum epidemii" w TVN24TVN24
wideo 2/2
TVN24"Koronawirus: włoskie centrum epidemii" w TVN24

Pracownicy służby zdrowia robią, co mogą, by ratować chorych. Mówią, że nigdy nie byli poddani większej presji - bo walka, którą toczą, nie jest równa. Rozmawiając o koronawirusie, używają wojskowych odniesień – to wojna bez bomb i rozlewu krwi, ale z ofiarami. We Włoszech wirus jak w mało którym kraju wyjątkowo obficie zbiera śmiertelne żniwo. Ewa Ewart poleca dokument "Koronawirus: włoskie centrum epidemii" w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 20 w TVN24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Według ogłoszonego w piątek bilansu ze szpitali i przychodni, od początku epidemii COVID-19 we Włoszech zmarło 109 zakażonych koronawirusem lekarzy oraz 28 pielęgniarzy i pielęgniarek. Wśród zmarłych są także emerytowani lekarze, którzy w związku z kryzysem i coraz poważniejszym brakiem personelu wznowili praktykę. Liczba zakażonych wirusem pracowników służby zdrowia przekroczyła 13,5 tysiąca.

Ewa Ewart o dokumencie "Koronawirus: Włoskie centrum epidemii"
Ewa Ewart o dokumencie "Koronawirus: Włoskie centrum epidemii" TVN24

W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 20 w TVN24 "Koronawirus: włoskie centrum epidemii" – dokument opowiadający o zmaganiach włoskiej służby zdrowia z koronawirusem.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24