Burt Young nie żyje. Aktor znany z filmu "Rocky" miał 83 lata

Źródło:
Reuters
Przedmioty związane z rolą Sylvestra Stallone w filmach "Rocky" i "Rambo" na aukcji w Londynie
Przedmioty związane z rolą Sylvestra Stallone w filmach "Rocky" i "Rambo" na aukcji w Londynie
Reuters Archive
Przedmioty związane z rolą Sylvestra Stallone w filmach "Rocky" i "Rambo" na aukcji w LondynieReuters Archive

Znany z serii filmów "Rocky" aktor Burt Young zmarł w wieku 83 lat. W produkcji wcielił się w rolę przyjaciela postaci granej przez Sylvestra Stallone i otrzymał za to nominację do Oscara.

Burt Young zmarł 8 października w Los Angeles. Informację o śmierci aktora potwierdziła w środę jego managerka Lynda Bensky w rozmowie z agencją Reutera. Wcześniej wiadomość przekazała jego córka Anne Morea Steingieser w rozmowie z "New York Times". Kondolencje na Instagramie złożył już Sylvester Stallone. "Do mojego przyjaciela, Burta Young. Byłeś niesamowitym człowiekiem i artystą, ja i świat będziemy za tobą bardzo tęsknić" - napisał i opublikował wspólne zdjęcie.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Louise Glück. Poetka i eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla zmarła w wieku 80 lat

Burt Young nie żyje

Young urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku jako Gerald Tommaso DeLouise. Pod koniec lat 50. XX wieku służył w amerykańskim Korpusie Piechoty Morskiej. Aktorstwa uczył się u Lee Strasberga w Actors Studio. W swojej karierze grał głównie role bohaterów o korzeniach amerykańsko-włoskich.

Najbardziej znany był ze swojej roli w serii filmów "Rocky", gdzie wcielił się w postać Paulie Pennino, szwagra i przyjaciela boksera Rocky'ego Balboa, postaci granej przez Sylvestra Stallone. Premiera filmu miała miejsce w 1976 roku, a produkcja doczekała się później jeszcze sześciu kontynuacji, w których Young również zagrał. Za rolę Paulie otrzymał nominację do Oscara za najlepszego aktora drugoplanowego.

Inne produkcje, w których Young wystąpił, to m.in.: "Chinatown" Romana Polańskiego, "Papież z Greenwich Village", "Dawno temu w Ameryce", a także seriale "M*A*S*H", "the Rockford Files", "Baretta" czy "Prawo i porządek". W swojej karierze działał też jako malarz, a jego dzieła były wystawiane w galeriach na całym świecie.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: Reuters