Kim jest nowa pierwsza dama Francji?

Świat

Aktualizacja:

Brigitte Trogneux - żona prezydenta elekta Francji. Kim jest, jak się poznali, co ma szansę osiągnąć będąc w Pałacu Elizejskim? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Para poznała się w liceum w Amiens, kiedy Macron miał zaledwie 15 lat. Brigitte Trogneux była jego nauczycielką francuskiego. Miała męża i troje dzieci, ale mimo to między panią profesor i uczniem zaiskrzyło. Pachniało skandalem. Obie rodziny były bardzo znane w Amiens - Macronowie byli szanowanymi lekarzami, a państwo Trogneux mieli sieć bardzo popularnych cukierni. Obawiano się o reputację obu rodzin. Macronowie postanowili przerwać romans i wysłali syna do Paryża, gdzie miał zdać maturę, a potem zacząć studia i zapomnieć o znacznie starszej kobiecie.

Plotkarskie media twierdzą, że rodzicom wcale nie udało się rozdzielić pary, choć oficjalnie podaje się, że Emmanuel Macron i Brigitte Trogneux są w związku, odkąd on ukończył 18 lat. Ślub wzięli w 2007 roku. Nie mają własnych dzieci, ale Brigitte ma troje dzieci z pierwszego małżeństwa i siedmioro wnucząt.

Brigitte Macron - jak twierdzą francuskie media - jest kimś więcej niż tylko żoną. W ubiegłym roku przeszła na emeryturę, by pomóc małżonkowi w kampanii i sprawach partyjnych. - Nie zrobi nic bez poradzenia się jej: od doboru współpracowników po wybór garnituru czy fryzury. Ona prowadzi jego dziennik - powiedział znajomy małżeństwa tygodnikowi "L’Obs".

WIĘCEJ: CZYTAJ "MAGAZYN TVN24"

Autor: Reuters/PAP/EPA / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty: