Rosyjscy oligarchowie i propagandysta pozbawieni willi i jachtów we Włoszech

Autor:
tas
Źródło:
Reuters

Włoska policja skonfiskowała wille i jachty o wartości co najmniej 140 milionów euro czterem Rosjanom, których nazwiska znalazły się na liście sankcji Unii Europejskiej wprowadzonych po ataku Rosji na Ukrainę. Chodzi o znanych oligarchów, a także medialnego propagandystę.

Rozmówca agencji Reutera z włoskiej gwardii finansowej przekazał, że skonfiskowano willę miliardera Aliszera Usmanowa na śródziemnomorskiej wyspie Sardynia oraz willę nad jeziorem Como należącą do prezentera telewizyjnego i znanego propagandysty Władimira Sołowjowa.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Włoska gazeta "La Repubblica" podała, że wartość willi Sołowjowa została oszacowana na osiem milionów euro, nieruchomość Usmanowa - dwukrotnie wyżej.

Propagandysta Władimir Sołowiowpresident.gov.by

Źródła agencji Reutera potwierdziły także, że w nocy z piątku na sobotę zostały skonfiskowane cumujące w portach na północy Włoch jachty należące do miliarderów Aleksieja Mordaszowa i Giennadija Timczenki, uważanego za bliskiego współpracownika prezydenta Rosji Władimirem Putinem.

Doradca włoskiego premiera Ferdinando Giugliano opublikował zdjęcie jachtu Lady M należącego do Mordaszowa, którego wartość została oszacowana na 65 milionów euro. Wart około 50 milionów jacht Timczenki Lena został skonfiskowany w San Remo.

Ulubiony kierunek rosyjskich krezusów

Włochy to jeden z najbardziej ulubionych kierunków wybieranych przez rosyjskich krezusów. W ciągu ostatnich 20 lat nabyli oni liczne nieruchomości położone w różnych lokalizacjach tego kraju.

W nadchodzących dniach nastąpi przejęcie większej liczby aktywów, ponieważ państwa zachodnie nakładają rozległe sankcje, próbując zmusić Rosję do wycofania się z Ukrainy. W piątek wydział wywiadu finansowego włoskiego banku centralnego polecił włoskim bankom pilne zgłoszenie wszystkich środków w celu zamrożenia aktywów osób fizycznych i podmiotów znajdujących się na unijnej liście sankcyjnej.

Urodzony w radzieckim Uzbekistanie potentat branży stalowej i telekomunikacyjnej, współwłaściciel holdingu Metalloinvest Aliszer Usmanow - według doniesień - jest właścicielem kilku nieruchomości na Sardynii. 56-letni Mordaszow, potentat w rosyjskiej branży hutniczej i górniczej, posiadał na Sardynii willę o wartości około 66 milionów euro. Magazyn "Forbes" obliczył majątek rodziny tego oligarchy (przed nałożeniem sankcji) na 29 miliardów dolarów. Urodzony w Armenii 69-letni Giennadij Timczenko dorobił się fortuny na handlu ropą. Jego majątek jest oceniany na 17 miliardów dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Ferdinando Giugliano

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości