Richardson dawczynią organów

Zmarła nieoczekiwanie, po wypadku na nartach. Ale - jak mówi rodzina aktorki - nie cała. Rodzina Natashy Richardson przekazała jej organy do przeszczepów - pisze na swojej stronie internetowej magazyn "People".

Tysiące na ulicach Mińska

Tysiące osób na ulicach Mińska. Białorusini świętowali Dzień Wolności, w rocznicę powstania Białoruskiej Republiki Ludowej w 1918 roku. Opozycja wątpliwości nie ma: wcześniej czy później to będzie święto narodowe - mówił szef opozycyjnego Białoruskiego Frontu Narodowego (BNF) Lawon Barszczewski.

Topolanek wysonduje Obamę ws. tarczy

Barack Obama już 5 stycznia będzie gościł w Czechach. Tam, na szczycie UE spotka się z przywódcami państw członkowskich. Na szczerą rozmowę z amerykańskim prezydentem liczy szef czeskiego rządu Mirek Topolanek, który zapowiada, że będzie go sondował w sprawie tarczy antyrakietowej. Na razie nie ma ustaleń, czy z Barackiem Obamą uda się porozmawiać polskiemu premierowi Donaldowi Tuskowi.

Ameryka broni się przed narkotykami

Prawie pół tysiąca dodatkowych amerykańskich agentów organów ścigania i służb granicznych pojedzie na granicę z Meksykiem - tak zadecydowała administracja Stanów Zjednoczonych. Do decyzji takiej skłoniły ją brutalne porachunki karteli narkotykowych w Meksyku. Walki coraz częściej dotykają przygraniczne stany USA.

"Upadek rządu to nie katastrofa"

Upadek rządu nie jest wydarzeniem bezprecedensowym ani katastrofą w sprawnym systemie konstytucyjnym - tak upadek rządu Mirka Topolanka komentował prezydent Czech Vaclav Klaus.

Podejrzani o zamachy opuścili areszt

Sąd w Belfaście zdecydował o zwolnieniu z aresztu sześciu podejrzanych o krwawe zamachy na bazę wojskową w Antrim i zabójstwo policjanta w Craigavon w Irlandii Północnej. W zamachach na bazę, do których przyznali się terroryści z Prawdziwej Irlandzkiej Armii Republikańskiej (Real IRA) zginęło dwóch brytyjskich żołnierzy, a cztery osoby zostały poważnie ranne w tym Polak Marcin W.

Samolot rozbił się w dżungli

Ekwadorski samolot wojskowy rozbił się w amazońskiej dżungli, niedaleko granicy z Kolumbią. Z maszyny katapultowało się dwóch pilotów. Natychmiast podjęto akcję ratunkową.

Rosja chce skarżyć Gruzję o ludobójstwo

Rosja nie daje za wygraną w sprawie ubiegłorocznego konfliktu w Osetii Południowej. Jak zapowiedział przedstawiciel Prokuratury Generalnej Rosji Siergiej Markin, Moskwa zwróci się o pociągnięcie do odpowiedzialności władz Gruzji za "ludobójstwo".

Premier w negliżu, na wystawie, znikąd

Obrazy wisiały chwile, ale i tak wywołały sporo zamieszania. Na jednym golusieńki irlandzki premier trzyma w ręku slipki, na drugim, nagi, siedzi na sedesie. Nie ustalono dokąd, kto zawiesił płótna w dublińskich galeriach.

Chiny: film to kłamstwo

"Kłamstwo" i "manipulacja" - tyle zdaniem władz Chin można powiedzieć o filmie na temat brutalnych akcji chińskiej policji w Tybecie. Nagranie znalazło się kilka dni temu w popularnym serwisie internetowym YouTube. Chiny zablokowały w swoim kraju serwis.

Eurosceptyk na czele UE?

Kryzys rządowy w Czechach budzi niepokój wielu polityków Unii. - Nie martwcie się – mówi im na pożegnanie Mirek Topolanek, ustępujący premier Czech. Uspokaja, że Czechy nadal będą przewodniczyć Unii. I dodaje, że chce nadal być premierem. Prawdą jest, że jeszcze nie podał się do dymisji - ma to zrobić po powrocie ze Strasburga.

Kuba szczepi na raka

Kuba dopuściła do użytku szczepionkę na raka płuc rodzimej produkcji.– Ta szczepionka nie zapobiega rakowi, ale hamuje rozmnażanie się komórek. Pozwala dłużej pozostać przy życiu – komentował wiceminister zdrowia w Hawanie Roberto Gonzales.

Winny miliona włamań idzie do pracy

Owen Thor Walker, nastoletni haker, jest twórcą doskonałego programu, który umożliwiał kradzież pieniędzy z kont bankowych. Gang, do którego należał, włamał się do ponad miliona komputerów. Teraz Owen zdecydował się zostać konsultantem do spraw cyber-przestępczości .

Białoruś: opozycja może mieć media

Ruch opozycjonisty białoruskiego Aleksandra Milinkiewicza może mieć własne media, może też rejestrować oddziały regionalne.. Władze Białorusi pozwoliły na zmiany w statucie opozycyjnego ruchu "O wolność" kierowanego przez Milinkiewicza.

Grożą ścięciem porwanych

Islamscy porywacze znów grożą zabiciem wysłanników Czerwonego Krzyża jeśli armia filipińska nie przestanie deptać im po piętach. Włoch, Szwajcar i Filipińczyk są więzieni w dżungli na wyspie Jolo od połowy stycznia. Armia filipińska toczyła boje o ich odbicie, ale nie odniosła sukcesu i okupiła to stratami.

W schowku do Ameryki

Troje chińskich nastolatków usiłowało uciec samolotem z Pekinu do Stanów Zjednoczonych.. W telefonach mieli wypunktowany plan działania,  co może oznaczać, że ucieczkę opracował dla nich ktoś dorosły - podały pekińskie media.

"USA mają teraz kłopot z tarczą"

Kryzys rządu w Czechach stawia tarczę pod znakiem zapytania - w takim duchu wypowiada się ambasador Rosji przy NATO, Dmitrij Rogozin. Tydzień przed spotkaniem prezydentów USA i Rosji dyplomata sugeruje, że teraz rząd USA może zmienić plany w sprawie tarczy.

Autobus lądował w strumieniu

Niebezpieczny wypadek na zdradliwych, krętych górskich drogach Peru. Autokar z 60 pasażerami stoczył się ze zbocza w Sicuani, przetoczył się 25 metrów w stronę koryta strumienia. Rannych jest dziesięciu turystów – w tym Francuzi, Brytyjczycy i Argentyńczycy.

Berlusconi w przebraniu maszynisty

Rusza Czerwona Strzała. Superszybki pociąg mknie z Rzymu do Mediolanu tylko trzy godziny. Pierwszy kurs zainaugurował Silvio Berlusconi przystrojony w czapkę maszynisty. – Bardzo się cieszę, że dostałem tę czapkę – powiedział reporterom szeroko uśmiechnięty premier Włoch.

F-16 - z ziemi włoskiej do Polski

Pułkownik Chris Sage ze sztabu sił powietrznych Stanów Zjednoczonych proponuje, by przesunąć 31. Skrzydło Myśliwskie Sił Powietrznych USA z bazy Aviano we Włoszech do Polski - pisze "Polska". Swój pomysł Sage ujawnił na łamach "Stars and Stripes", oficjalnego organu prasowego amerykańskich sił zbrojnych.

Zakładnik kryzysu

Pracownicy jednej z francuskich fabryk amerykańskiego koncernu 3M uwięzili we wtorek członka zarządu spółki. Porywacze domagają się wyższych odpraw dla zwalnianych osób.

"Poważnie traktujemy zobowiązania"

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zapewniła, że Stany Zjednoczone poważnie traktują zobowiązania wobec sojuszników. To odpowiedź na wątpliwości zgłaszane przez szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego w sprawie niejasnej przyszłości amerykańskiego projektu tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

"Czesi nie są w stanie przewodzić Europie"

Szef europarlamentarnych chadeków, największej frakcji w Parlamencie Europejskim, nie wierzy, że Czesi są w stanie sprawować przewodnictwo w UE po upadku rządu Mirka Topolanka. Zieloni zaś wątpią w rychłą ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. Wszystkich sceptyków uspokaja Komisja Europejska.

Przeżył wybuchy dwóch bomb atomowych

Jeśli jesteś optymistą powiesz, że to cud. Jeśli pesymistą, że cholerny pech. Jedno jest pewne - Japończyk Tsutomu Yamaguchi przeżył wybuchy dwóch bomb atomowych, w Hiroszimie i Nagasaki.

Rasmussen w zawieszeniu

Sprzeczne sygnały płyną z Turcji. Najpierw wpływowy działacz rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (APK) powiedział, że Ankara nie poprze Andersa Fogha Rasmussena na szefa NATO. Krótko potem prezydent Turcji poinformował, że decyzja jeszcze nie zapadła.

Dysydenci pogrążyli premiera. Czeski rząd obalony

Do pięciu razy sztuka - mogłaby zakrzyknąć czeska lewica. We wtorek podjęła piątą, tym razem skuteczną próbę obalenia centroprawicowego rządu Mirka Topolanka. Oznacza to, że premier Czech musi podać się do dymisji. O porażce premiera zadecydowali dysydenci z jego własnej partii.

Izrael będzie miał nowy rząd?

Wszystko wskazuje na to, że byłemu premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu uda się stworzyć nowy rząd. We wtorek zgodę na wejście do koalicji z jego Likudem wyraziła Partia Pracy (Awoda) dawnego ministra obrony Ehuda Baraka.

Nawet wielbłądy czekają na start Sojuza

Na malowniczym kazachskim stepie, wśród wielbłądów spokojnie skubiących twardą trawę, rosyjscy technicy przygotowywali do startu rakietę kosmiczną. 26 marca Sojuz odleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Na jego pokładzie oprócz załogi znajdzie się Charles Simonyi, pierwszy człowiek, który po raz drugi poleci w kosmos jako turysta.

Rodzice Madeleine wciąż szukają córki

Rodzice Madeleine McCann nie ustają w poszukiwaniach swojej córki. W ciągu najbliższych tygodni w Portugalii będzie miała miejsce duża akcja informacyjna, która ma pomóc w odnalezieniu zaginionej przed prawie dwoma laty dziewczynki.