Winnym terroryzmu i próby zabójstwa został uznany 29-letni Somalijczyk Mohamed Geele, który próbował zamordować duńskiego rysownika za karykatury Mahometa. Wyrok dotyczący wymiaru kary ma zapaść w piątek. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Największy hotel w stolicy prowincji Liaoning w Chinach stanął w 200-metrowych płomieniach. Pożar spowodowały sztuczne ognie, którymi Chińczycy hucznie witali nadejście Nowego Roku.

Do 4131 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych epidemii cholery na Haiti - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. Resort podał także, że od wybuchu epidemii jesienią ubiegłego roku cholerą zaraziło się około 216 tysięcy ludzi.

- Kosmiczny Teleskop Keplera dostrzegł ponad 1200 potencjalnych nowych planet - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. Pięć z nich podobnych jest bardzo do Ziemi.

Na plaży w meksykańskim kurorcie Cancun na wybrzeżu Morza Karaibskiego rekin zaatakował i poważnie poranił kąpiącą się kanadyjską turystkę - poinformowały lokalne władze. Jej stan jest poważny, ale stabilny.

Największe na świecie wysypisko śmieci Jardim Gramacho w Rio de Janeiro powstało dokładnie naprzeciwko legendarnej figury Chrystusa Zbawiciela. Do śmietniska odwrócona jest ona plecami. Od lat 70. wysypisko jest domem dla catadores - czyli samozwańczych zbieraczy śmieci. Na nielegalnie zbudowanych, prowizorycznych osiedlach mieszka tu ponad 20 tysięcy ludzi. O ich życiu powstał zupełnie dokument: "Wasteland" - jeden z pięciu tegorocznych kandydatów do Oscara.

Premier Izraela Banjamin Netanjahu uważa, że Iran chce wykorzystać chaos w Egipcie dla własnych interesów i zamierza uczynić z tego kraju "drugą Gazę" i cofnąć kraj do czasów średniowiecza. O swoich obawach mówił w środę wieczorem deputowanym.

To bardzo smutne, iż jedna czwarta Rosjan wciąż uważa, że dokumenty świadczące o winie Józefa Stalina i NKWD za mord na polskich oficerach w 1940 roku zostały sfałszowane - oświadczył w środę prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Popularność partii premiera Władimira Putina "Jedna Rosja" spadła w styczniu do najniższego poziomu od ponad roku. Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, zagłosowałoby na nią 35 proc. Rosjan - wynika z opublikowanych w środę danych sondażu Centrum Lewady.

W Rosji rosną płace i emerytury wojskowych - potwierdził w środę prezydent Dmitrij Miedwiediew. Powiedział też, że w armii rosyjskiej będzie więcej oficerów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podpisał w środę dokumenty ratyfikacyjne nowego układu z Rosją o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych START.

Masowe aresztowania opozycjonistów po grudniowych wyborach prezydenckich na Białorusi są nie do przyjęcia - ocenił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Dodał jednak, że zastosowanie przez USA i UE sankcji też nie jest dobrym rozwiązaniem.

W sortowni pocztowej w miejscowości Borlaenge w środkowej Szwecji eksplodowała jedna z paczek. Nikt z pracowników nie został ranny. W śledztwo włączyła się służba bezpieczeństwa SAPO - informuje agencja dpa.

W ogarniętym rewolucją Egipcie są również nasi internauci, którzy przesyłają redakcji Kontaktu 24 swoje relacje. Przebywający w Kairze @Marek był świadkiem dzisiejszego marszu poparcia dla urzędującego prezydenta Egiptu, a także pojmania uciekinierów z więzienia.

Niedaleko polskiej ambasady w Kijowie doszło w środę do strzelaniny. Wszczęły ją dwie grupy ludzi, które spierały się o prawo własności do znajdującego się tam budynku. Jedna osoba została ranna. Nie ucierpiał żaden z pracowników ambasady.

Za kawalerkę trzeba zapłacić ok. 30 milionów złotych, ponad dwadzieścia razy więcej za trzypoziomowy apartament. Takie są ceny w nowo otwartym londyńskim apartamentowcu One Hyde Park, który ma najdroższe mieszkania świata. O pokoje dba służba, a do środka wpuszcza... czytnik siatkówki oka.

Jest kontakt z zaginionym we wtorek rosyjskim satelitą. Rosjanom udało się ustalić parametry jego orbity. Satelita został wystrzelony we wtorek z kosmodromu w Plesiecku, ale w wyznaczonym czasie nie udało się nawiązać z nim łączności.

Od śmierci dzieliło go dosłownie kilka centymetrów. "Chudy", szeregowy stacjonujący w Afganistanie otrzymał strzał z kałasznikowa prosto w głowę. Uratował go hełm, gdzie zatrzymała się kula - twierdzą specjaliści.