Firma Apple, ostro zaatakowana przez państwowe media w Chinach za "arogancję", "ważniactwo" i "hipokryzję", przeprosiła swych chińskich klientów. Obiecała też poprawę, głównie jeśli chodzi o politykę w zakresie naprawiania objętych gwarancją iPhone'ów.

Kary śmierci będą domagać się dla Jamesa Holmesa prokuratorzy. Śledczy poinformowali o tym w poniedziałek w sądzie. 25-latek oskarżony jest o dokonanie masakry w kinie w Denver w lipcu ubiegłego roku, podczas premiery najnowszego filmu o Batmanie.

Korea Północna wznowi prace nad programem nuklearnym w swoim głównym ośrodku w kraju, Jongbjon - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA. Ośrodek zacznie działać najszybciej, jak to możliwe - podała agencja Reutera, powołując się na źródła cytowane przez Phenian.

Od poniedziałku afgańska policja i armia są odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni. Polscy żołnierze, którzy tam stacjonują, mają wspierać ich tylko w wyjątkowych sytuacjach. Ale takich w Afganistanie nie brakuje. Niedawno pod ostrzałem znalazła się np. ekipa telewizji CNN, która towarzyszyła amerykańskim oddziałom w patrolu na wschodzie kraju, w prowincji Kapisa.

Chaled Meszal w poniedziałek ponownie został przywódcą radykalnego ruchu palestyńskiego Hamas. To polityczny weteran, postrzegany jako kluczowa postać w pojednaniu z umiarkowanym Fatahem. Jego wybór kończy rok tajnych, wewnętrznych głosowań.

William Szekspir spekulował żywnością w czasach nieurodzaju i wymigiwał się od płacenia podatków, za co grożono mu nawet karą więzienia - twierdzi badaczka jego twórczości dr Jayne Archer, cytowana przez BBC.

Ciała dziewięciu mężczyzn znaleziono w samochodzie porzuconym na drodze w pobliżu miasta Ciudad Victoria - poinformowała w poniedziałek prokuratura stanu Tamaulipas na północnym wschodzie Meksyku.

- USA poważnie traktują groźbę wojny ze strony Korei Północnej, ale nie widzą żadnej mobilizacji żołnierzy na dużą skalę ani rozmieszczania sił przez Phenian - poinformował w poniedziałek rzecznik Białego Domu.

Brytyjczycy tną świadczenia socjalne - ograniczone zostaną m.in. prawa do zapomogi chorobowej czy zapomogi dla niepełnosprawnych. Redukcja wydatków na cele socjalne ma na celu zmniejszenie deficytu budżetu.

To był najkrwawszy miesiąc od wybuchu przed dwoma laty rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada - poinformowało w poniedziałek opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Zginęło w marcu ponad 6 tysięcy osób.

Północnokoreański parlament przyjął specjalne rozporządzenie mówiące o "umocnieniu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej jako mocarstwa nuklearnego". Tymczasem amerykańscy eksperci wciąż analizują próbę nuklearną Phenianu z 12 lutego. Wiadomo o jej szczegółach nieporównanie mniej, niż o poprzednich. W sprawie programu atomowego Korea Północna kamufluje się nadzwyczaj dobrze - przyznają Amerykanie.