Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah chcę odejść, ale dopiero po wyborach. - Ustąpię, ale tylko wtedy, gdy w głosowaniu zostanie wyłoniony mój następca - powiedział Salah w niedzielę brytyjskiej stacji BBC.

Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikację, głównie z powodu swej polityki przymykania oczu na seksualne wykorzystywanie nieletnich przez księży - uważa popularna felietonistka "New York Timesa" Maureen Dowd. - Był bierny aż do przesady. Zawiódł niesłychanie - pisze.

Odmówić rodzinie królewskiej? A jednak. Z udziału w ślubie księcia Williama i Kate Middleton zrezygnował następca tronu Bahrajnu, szejk Salman bin Hamad al-Chalifa. Zostanie w kraju, gdzie trwają demonstracje przeciwko reżimowi jego ojca. Jak napisał w liście do księcia Karola, "nie chce, by na rodziny państwa młodych padał cień problemów Bahrajnu".

Sobotnie ataki NATO na Libię skupiła się w rejonie obleganego przez siły rządowe miasta Misrata na zachodzie kraju - poinformowała w niedzielę kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. W nalotach uczestniczyły bezzałogowe Predatory.

Nie wszyscy brytyjscy premierzy są równi dla rodziny królewskiej. Pośród niemal dwóch tysięcy gości, którzy zostali zaproszeni na ślub w opactwie Westminsterskim, zabrakło miejsca dla premierów Partii Pracy, Tony'ego Blaira i Gordona Browna. Byli premierzy z partii konserwatywnej problemu z zaproszeniami nie mają.

Jemeńska opozycja odrzuca plan oddania władzy przez prezydenta Aliego Abd Allaha Salaha. Pomimo początkowych informacji, że udało się osiągnąć ogólnonarodowe porozumienie, na ulice Jemenu wyszły wielkie tłumy. Ludzie odrzucają możliwość zagwarantowania dyktatorowi nietykalności.

W elektrowni atomowej Fukushima I zostaną zbudowane dodatkowe zbiorniki do magazynowania radioaktywnej wody. Koncern TEPCO, zarządzający siłownią, musi sobie poradzić z dziesiątkami tysięcy ton skażonej wody, która była wykorzystywana do chłodzenia reaktorów. Teraz nie ma, gdzie jej składować.

- Kate będzie musiała znaleźć po ślubie swoją rolę. Czy będzie jak Jolanta Kwaśniewska, czy prowadzić będzie inną działalność, związaną z jakimś biznesem... Kate nie może być tylko miłą buzią, bo te czasy już się skończyły - przekonywała dziennikarka Monika Richardson w specjalnym programie "Królewski Ślub" w TVN24.

Pierwszy prywatnie zbudowany statek, mający wynosić turystów ponad ziemską atmosferę, odbył swój najdłuższy lot. Program testów ma rozwijać się zgodnie z planem, a nawet szybciej. Firma Virgin Galactic rozpoczęła już poszukiwania pilotów dla swoich statków.

Tylko 26 procent Polaków twierdzi, że "dobrze prosperują". Natomiast życie 61 procent to "zmaganie i borykanie się z problemami". W sondażu Gallupa wypadamy o wiele gorzej niż na przykład Wenezuelczycy, których 61 procent określa swoje życie jako wręcz kwitnące. W sumie mieszkańcy tylko 19 badanych krajów w większości należą do tych, którzy twierdzą, że im się powodzi.

Oddziały Muammara Kaddafiego wycofały się z centrum Misraty, ale nie oznacza to ustania walk. Miał rozpocząć się intensywny ostrzał artyleryjski miasta. - Sytuacja jest bardzo niebezpieczna - twierdzi rzecznik rebeliantów. Wcześniej reżim dał opozycji ultimatum, albo w ciągu dwóch dni złożą broń, albo miasto zaatakują bojówki plemienne.

Oddział wojsk Muammara Kaddafiego dokonał rajdu daleko w głąb terenów opanowanych przez rebeliantów we wschodniej Libii. Lojaliści zaatakowali element infrastruktury naftowej niedaleko granicy z Egiptem. Ośmiu rebeliantów zginęło. Ocalał tylko jeden ranny, który zdołał uciec do Tobruku i donieść o ataku.

Papież Benedykt XVI wygłosił z balkonu bazyliki św. Piotra orędzie, skierowane do stu tysięcy wiernych zgromadzonych w Watykanie i milionów na całym świecie. Papież apelował między innymi o pokój i dyplomatyczne rozwiązanie konfliktów na Bliskim Wschodzie i w krajach arabskich.

Czy już niebawem lasery zawitają do wnętrza silników naszych samochodów? Jest prawdopodobne, że tradycyjne świece zapłonowe niedługo przejdą do historii techniki. Naukowcy opracowali właśnie nową generację świec, które zamiast iskry, wykorzystują laser. Jeśli w ogóle jeszcze można nazwać je świecami.

Tę torebkę znał cały ówczesny świat, widać ją było niemal w każdym ujęciu, gdy pokazywano Margareth Thatcher. Według anegdoty to nią Żelazna Dana terroryzowała swych ministrów. Teraz jedna z torebek dawnej premier Wielkiej Brytanii trafia na licytację w domu aukcyjnym Chriestie's. Spodziewana cena to 100 tysięcy funtów.

Nadeszły święta wielkanocne. Większość ludzi na świecie świętuje w rodzinnym gronie. W odmienny sposób ten dzień obchodzą niektórzy mieszkańcy Nowej Zelandii: odbyło się właśnie doroczne wielkanocne polowanie na króliki i zające, które przez tamtejszych rolników uznawane są za szkodniki.

Rozpiętość nóg: 15 cm. Ostatni ślad - sprzed ok. 165 milionów lat. Nazywa się Nephila Jurassica. To największy pająk kopalny, na którego natrafiono w Chinach.

Płyta kompaktowa straciła swojego ojca. W Japonii zmarł Norio Ohga, były prezes koncernu Sony, który uważany jest za twórcę cyfrowego nośnika. To on wyznaczył pojemność pierwszej płyty.

Władze Wiednia zamierzają uhonorować żołnierzy, którzy w czasie II Wojny Światowej zdezerterowali z hitlerowskiej armii. Miejscem, w którym miałby stanąć pomnik jest wiedeński Plac Bohaterów. Miejsce szczególne, bo to właśnie tam 1938 roku Aolf Hitler ogłaszał przyłączenie Austrii do Niemiec.