Liberałowie z koalicji ponad 56 partii, stworzonej przez ekonomistę oraz premiera rządu tymczasowego w trakcie zeszłorocznej rewolucji Mahmuda Dżibrila, zdobyli w sobotnich wyborach większość głosów w dwóch spośród trzech okręgów, gdzie policzono głosy: w Janzurze na zachodnich przedmieściach Trypolisu oraz w Zlitenie na zachód od Misraty.

Brazylia przystąpi do masowej produkcji zmodyfikowanych genetycznie komarów. Wszystko po to, by walczyć z dengą - śmiertelną wirusową gorączką krwotoczną przenoszoną przez te owady.

Deputowani ukraińskiej opozycji próbowali w szpitalu kolejowym w Charkowie nie dopuścić do przymusowego przewiezienia na wtorkowy proces sądowy znajdującej się tam byłej premier Julii Tymoszenko.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który w ostatnich miesiącach przeszedł serię radio- i chemioterapii, zapewnił w poniedziałek, że nie ma raka i zdrowie pozwala mu na ubieganie się o reelekcję w wyborach prezydenckich w październiku. - Na szczęście, dzięki Bogu, jestem tutaj i z każdym dniem czuję się lepiej - powiedział Chavez na pierwszej konferencji prasowej w roli kandydata na prezydenta.

Spodziewano się głośnego rozwodu i walki o dziecko, ale skończyło się spokojnie. Prawnicy Katie Holmes i Toma Cruise'a zawarli porozumienie rozwodowe, po maratonie negocjacji. Nie podano jak rozwiązano kwestię opieki nad ich córką Suri.

Tam gdzie podczas II Wojny Światowej stał obóz koncentracyjny dla Romów, obecnie stoi chlewnia. Kolejne rządy Czech od odzyskania niepodległości obiecywały jej zburzenie, ale nic nie zrobiono. W związku z tym organizacje romskie zbojkotowały państwowe uroczystości, upamiętniające romskie ofiary nazizmu. Władze twierdzą, że nie mają pieniędzy na kupienie i zburzenie chlewni.

Gubernator Kraju Krasnodarskiego na południu Rosji zdymisjonował szefa władz Krymska i szefa rejonu krymskiego, gdzie na skutek nagłej powodzi zginęło co najmniej 171 osób. Regionalne władze nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zgodę na ekshumację zmarłego osiem lat temu legendarnego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Szwajcarscy naukowcy sugerują, że Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210.

Dwaj izraelscy policjanci zostali skazani na kary 30 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci palestyńskiego aresztanta, którego w krytycznym stanie porzucili na poboczu autostrady niedaleko granicy z Zachodnim Brzegiem Jordanu.

Wielu zapalonych graczy ma w swoich mieszkaniach kilka półek uginających się pod kolekcją pudełek z grami. Niewielu, albo najprawdopodobniej żaden, nie może się równać z tym, co zgromadził pewien użytkownik eBaya o nicku "collectors_king". Ów człowiek za milion euro sprzedał gigantyczną kolekcję około 6,5 tysiąca gier.

Kryzys syryjski i stosunki z Zachodem. Te dwie kwestie zdominowały naradę poświęconą priorytetom polityki zagranicznej Rosji. Najważniejszym jej uczestnikiem był prezydent Władimir Putin.

W Egipcie narasta próba sił pomiędzy obozem wojska a islamistami. Trybunał konstytucyjny poinformował, że jego decyzja o rozwiązaniu parlamentu zdominowanego przez islamistów jest ostateczna. Dzień wcześniej nowy prezydent Mohamed Mursi wydał dekret znoszący wcześniejsze orzeczenie trybunału. Pomimo powtórzenia i podkreslenia wyroku przez Trybunał przewodniczący parlamentu zwołał posiedzenie izby, formalnie rozwiązanej.