Po potwierdzeniu przez chińskie satelity istnienia dużego obiektu pływającego po Oceanie Indyjskim około 2,3 tys. km od wybrzeży Australii w niedzielę jej władze zdecydowały o wysłaniu w rejon poszukiwań aż ośmiu samolotów z liczną załogą. "Oczy będą miały pierwszeństwo przed radarami" - podaje CNN, cytując rzecznika Australijskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA). Tymczasem malezyjski rząd poinformował, że francuski satelita też znalazł "obiekty mogące stanowić szczątki samolotu".

Pewna Malezyjka twierdzi, że 8 marca, podróżując z Indii do Kuala Lumpur w okolicach Wysp Andamańskich, zauważyła przez okno swojego samolotu ogon i skrzydło innej maszyny "pobłyskujące" na powierzchni oceanu. Zgłosiła to stewardesie i pilotowi, ale ci kazali jej się przespać. Kobieta była jednak tak pewna tego, co zobaczyła, że jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie na policji. Poszukiwania boeinga 777 wciąż trwają.

Dowództwo operacji sił lądowych USA w Europie (USAREUR) chce powierzyć stanowisko swego szefa sztabu niemieckiemu generałowi - podał w sobotę dziennik "Wiesbadener Kurier". Media podkreślają, że to pierwszy taki przypadek w armii USA.

Odgrywający kluczową rolę w ukraińskich sektorach energetyki i chemii oligarcha Dmytro Firtasz może być cennym źródłem informacji dla Amerykanów, ponieważ powiązany jest interesami z ludźmi z najbliższego otoczenia Władimira Putina - uważa "Financial Times".

Kierownik bagdadzkiego biura Radia Wolny Irak, należącego do Radia Swoboda, znany dziennikarz Mohamed Badawi al-Szammari został w sobotę zastrzelony przez ochroniarza irackiego prezydenta. Stało się to na drodze nieopodal oficjalnej rezydencji w Bagdadzie.

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę rano kolejne rakiety krótkiego zasięgu w kierunku położonego na wschód od jej wybrzeży Morza Japońskiego - poinformowało ministerstwo obrony Korei Południowej.

Na lewicy - Hiszpanka, nazywana przez prasę "dziedziczką", która rozwścieczyła bogatych Paryżan zapowiedzią przekształcenia szykownej alei w zieloną przestrzeń. Na prawicy - potomkini Lukrecji Borgii, która zaliczyła serię wizerunkowych gaf - dała się m.in. sfotografować z bezdomnymi, paląc skręta i obiecała, że przekształci nieczynne stacje metra w centra sztuki i rozrywki. Poznajcie Anne Hidalgo i Nathalie Kosciusko-Morizet, dwa faktycznie liczące się nazwiska w wyborach mera Paryża. Łakomy to kąsek, bo pensja wynosi ponad 7 tysięcy euro.

Ukraińska służba graniczna w trybie jednostronnym zamknęła wjazd z Republiki Krymu na terytorium Ukrainy - poinformowała w sobotę wieczorem agencja RIA-Nowosti, powołując się na urząd stałego przedstawiciela prezydenta Rosji w Krymskim Okręgu Federalnym (KOF).

Była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka została powołana przez papieża Franciszka w skład Komisji do spraw Ochrony Nieletnich, której zadaniem jest walka z pedofilią w Kościele. Pierwsze nominacje Watykan ogłosił w sobotę.

Babcia premiera Włoch Matteo Renziego została okradziona metodą "na wnuczka" - podała w sobotę lokalna prasa z Toskanii. Dwaj przestępcy przyszli do domu starszej kobiety przedstawiając się jako przyjaciele jej wnuczka i ją ograbili.

Ukraińska milicja znalazła 42 kg złota i 4,8 mln dolarów w gotówce w domu byłego ministra energetyki i przemysłu węglowego, Edwarda Stawickiego. - Gdy otrzymałem raport, nie mogłem w niego uwierzyć. Ile trzeba kraść, by być w posiadaniu takich "drobiazgów" i takiego "kieszonkowego"? - pytał minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsen Awakow, który poinformował o wynikach przeszukania na swoim Facebooku.

Rosyjskie wojska przejęły w sobotę pełną kontrolę nad jedynym okrętem podwodnym należącym do Ukrainy U-01 Zaporoże. Na maszcie powiewa flaga św. Andrzeja, która jest symbolem rosyjskiej marynarki wojennej. Flota dała marynarzom kilka godzin na zastanowienie się, czy chcą przejść na stronę rosyjską.

Ukrainiec i Rosjanin służyli po dwóch różnych stronach konfliktu, ale połączyła ich wspólna uroczystość żałobna. W sobotę mieszkańcy Symferopola żegnają dwie ofiary kryzysu na Krymie. Mężczyźni zginęli 18 marca.