Air Force One w powietrzu. Trump leci do Polski


Samolot z amerykańskim prezydentem na pokładzie wzniósł się w powietrze z bazy Andrews pod Waszyngtonem. Tym samym Donald Trump rozpoczął swoją podróż do Polski. Air Force One ma wylądować w Warszawie około godziny 22 czasu polskiego.

Program specjalny "Trump w Polsce" na antenach TVN24 i TVN24 BiS w środę od godz. 18 i czwartek od godz. 5.30. TRUMP W POLSCE. RAPORT SPECJALNY

Lot transatlantycki Trumpa potrwa mniej więcej osiem godzin.

Pierwsza wizyta w Polsce

Na pokład Air Force One w bazie Andrews, znajdującej się na obrzeżach amerykańskiej stolicy, prezydent wszedł w towarzystwie swojej małżonki Melanii Trump. Krótko stali przed drzwiami do wnętrza samolotu i machali do zgromadzonych wojskowych oraz dziennikarzy. Specjalnie przebudowany do celu transportu prezydenta USA samolot B747 Jumbo Jet bardzo szybko ruszył w drogę. Po około dziesięciu minutach rozpędził się na pasie i wystartował.

Przed wylotem Trump napisał na Twitterze, że przygotowuje się do wyjazdu do Polski, skąd uda się do Niemiec na (szczyt) G20.

Getting ready to leave for Poland, after which I will travel to Germany for the G-20. Will be back on Saturday.— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 5 lipca 2017

Po przylocie do Warszawy późnym wieczorem prezydent wraz z małżonką udadzą się prosto do hotelu. Właściwa część wizyty Trumpa będzie miała miejsce w czwartek. Prezydent USA będzie gościem szczytu krajów Trójmorza. Wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają m.in. prowadzić rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych. Odbędzie się również spotkanie w cztery oczy z Andrzejem Dudą. W czwartek po południu Trump wygłosi przemówienie na warszawskim placu Krasińskich. Następnie uda się na szczyt G20 w Hamburgu - odleci z Warszawy około godziny 15.

CZYM JEST INICJATYWA TRÓJMORZA

Autor: mk/ja/jb / Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: